Dotykačka dostarcza systemy kasowe, działające na bazie systemu Android, które zapewniają małym i średnim przedsiębiorstwom wsparcie w prowadzonej działalności handlowej oraz usługowej. Dla PayTel, jako agenta rozliczeniowego, współpraca z nowym partnerem to naturalny krok w rozwoju oraz w poszerzeniu i wzbogacaniu portfolio rozwiązań płatniczych dla klientów – czytamy w komunikacie.

PayTel i Dotykacka łączą siły

Dotychczas integracja urządzeń objęła terminale Desk3200, iCT220, Move/2500 oraz PIN-pad Lane3000. Komunikacja dwóch pierwszych terminali oraz PIN-pada odbywa się poprzez LAN i USB, terminal Move/2500 łączy się przy użyciu LAN, z wykorzystaniem bezprzewodowej komunikacji WiFi. Planowane jest również rozszerzenie oferty o kolejne urządzenia.

Integracja umożliwi wykonywanie transakcji kartami płatniczymi w zautomatyzowany sposób. Dzięki połączeniu z zestawami kasowymi pojedyncza transakcja skróci się o krok ponownego wprowadzana przez kasjera danych o płatności na terminal. To usprawni i ułatwi obsługę klienta przy sprzedaży towaru lub usługi, ograniczy fizyczny kontakt oraz zminimalizuje możliwość wystąpienia błędu przy np. przepisywaniu kwoty – czytamy w informacji prasowej.

– PayTel ma wieloletnie doświadczenie w zakresie integracji terminali płatniczych np. z kasami fiskalnymi. Teraz możemy wykorzystać zdobytą wiedzę przy współpracy z oprogramowaniem Dotykačka. Jak przydatna jest ta funkcjonalność umożliwiająca automatyczne przesłanie kwoty zakupu z programu sprzedażowego do terminala – wie każdy sprzedawca, który chociaż raz się pomylił przy przepisywaniu kwoty. Każda księgowa, która tego typu błąd musiała wyjaśniać, zapewne ma podobne odczucia. Integracja oprogramowania z terminalami to aktualnie konieczność – mówi Wiesław Klimek, Dyrektor Sprzedaży w Sieci Dealerskiej PayTel.

– Integracja rozwiązań Dotykačka z terminalami płatniczymi PayTel jest idealnym przykładem wdrożenia inspirowanego przez naszych klientów, którzy chętnie wybierają właśnie ofertę tej firmy do obsługi płatności bezgotówkowych. W naturalny sposób pojawiła się tutaj synergia, której nadaliśmy praktyczny wymiar – komentuje Marcin Marciniuk, Product Manager w firmie Dotykačka.