PayU rozszerza wachlarz możliwości przesyłania pieniędzy w ramach świadczonych przez siebie usług. Wdrożenie Mastercard Send w PayU umożliwia natychmiastową wpłatę środków na kartę płatniczą o każdej porze dnia, również w weekendy i święta – czytamy w komunikacie.

PayU integruje się z Mastercard Send

Firmy, które zdecydują się na skorzystanie z Mastercard Send za pośrednictwem PayU, będą mogły szybko wpłacać środki na karty swoich klientów, np. z platform sprzedażowych, z tytułu odszkodowania, wygranych w grach losowych i zakładów czy zwrotu kaucji. Możliwości zastosowania platformy pozwalają na transfer pieniędzy w różnych walutach, na karty z wielu krajów świata.

Już teraz natychmiastowe wpłaty na karty Mastercard są dostępne dla organizatorów zbiórek na platformach crowdfundingowych zrzutka.pl i 4fund.com, a co za tym idzie osoby potrzebujące mogą otrzymać zebrane środki natychmiast po zakończeniu zbiórki. Ma to być znaczące ułatwienie dla szukających wsparcia użytkowników platformy.

– Mastercard Send umożliwia wpłaty i wypłaty pieniędzy w czasie zbliżonym do rzeczywistego, w kraju i za granicą, przy czym płatności można dokonywać na konta bankowe, karty lub portfele cyfrowe, niezależnie od godziny czy dnia tygodnia, co w wielu sytuacjach może mieć kluczowe znaczenie dla odbiorcy. Szybkie wypłaty wynagrodzeń pracowników, tzw. gig economy, rozliczenia z właścicielami obiektów noclegowych czy wpłaty środków zarobionych na platformach sprzedażowych – to tylko niektóre przykłady tego, jak klienci mogą wykorzystać nasze rozwiązanie – Marta Życińska, dyrektorka generalna na Polskę, Mastercard Europe.

– Cieszymy się, że do świadczonych przez nas usług dołączyła nowa metoda wpłat na kartę. Dzięki partnerstwu z Mastercard nasza oferta poszerzyła się o innowacyjne rozwiązanie dla naszych klientów. Firmy online, które z nami współpracują będą mogły błyskawicznie przesyłać środki do konsumentów, użytkowników platform zakupowych, pracowników czy kontrahentów – mówi Joanna Pieńkowska-Olczak, CEO PayU GPO na region Europy Środkowo-Wschodniej.