Partner serwisu Visa dla biznesu

Pekao na pole position do przejęcia mBanku

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#mBank#Pekao S.A
Opublikowano: 5 lutego 2020, 10:59 Aktualizacja: 5 lutego 2020, 11:35

Bank Pekao miał złożyć pierwszą ofertę kupna mBanku – podaje Reuters. Na razie nie pojawiły się oficjalne oferty ze strony PKO Banku Polskiego i Credit Agricole.

W mBanku odłożysz spłatę kredytu na pół roku. Bez wychodzenia z domu

Z nieoficjalnych informacji podawanych przez Reutersa wynika, że ofertę kupna mBanku złożył także fundusz Apollo, ale ma on mieć małe szanse w rywalizacji z Pekao. Na razie biuro prasowe Banku Pekao nie komentuje tych doniesień.

Bank Pekao złożył pierwszą ofertę kupna mBanku

Z wyścigu o kupno mBanku miał zrezygnować Credit Agricole, który do tej pory uchodził za jednego z głównych faworytów. Z kolei brak oferty ze strony PKO BP nie oznacza, że takie zapytanie nie pojawi się w późniejszym okresie – podaje Reuters.

Doniesienia Reutersa de facto potwierdzają wcześniejsze informacje podawane przez Bloomberga i PAP Biznes, według których już kilka tygodni temu Bank Pekao złożył niemieckiemu Commerzbankowi wstępną ofertę kupna mBanku. Reuters zwraca także uwagę na dużą determinację polityczną, stojącą za „bankiem z żubrem”, która ma zniechęcać innych potencjalnych zainteresowanych wyścigiem o mBank.

Pierwsze informacje o sprzedaży mBanku pojawiły się we wrześniu zeszłego roku. W rękach niemieckiego Commerzbanku znajduje się 70% udziałów spółki. Według danych z III kwartału 2019 mBank posiadał około 4,6 mln klientów, a aktywa grupy osiągnęły poziom 158 mld złotych.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

pekao-na-pole-position-do-przejecia-mbanku