Partner serwisu Visa dla biznesu

Pekao planuje wdrożyć BLIKA, ale nie rezygnuje z PeoPay

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#Pekao S.A
Opublikowano: 12 czerwca 2017, 15:28 Aktualizacja: 25 lutego 2019, 23:22

Zrepolonizowane Pekao to do tej pory jedyny duży bank w Polsce, który nie wdrożył systemu płatności mobilnych BLIK. Wcześniejsi właściciele, czyli grupa UniCredit chciała stworzyć konkurencję dla Polskiego Standardu Płatności poprzez swoje PeoPay. Nie udało się, więc bank zmienia politykę.

Płać BLIKIEM i wygraj nawet 100 tys. złotych

Akces Pekao do systemu BLIK zgłosił Paweł Borys w wywiadzie dla tygodnika „W Sieci”. Borys to prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, spółki państwowej, która posiada 12,8% udziałów w banku. Dla formalności warto przypomnieć, że PFR przejął Pekao wspólnie z PZU, które wykupiło 20% udziałów.

Tak na marginesie, widzieliście już nowe logo Pekao? Legendarny żubr powrócił do łask po repolonizacji.

Nowe logo Banku Pekao
Czytaj także: Xbox One X – nowa konsola od Microsoftu w technologii 4K

BLIK w Pekao – aż chce się zakrzyknąć „nareszcie!”

– Uważam, że Bank Pekao powinien przystąpić do standardu płatniczego, jakim jest BLIK. To jedyny z dużych banków, który jest poza tym standardem. Przystąpienie do niego Pekao daje szanse na zwiększenie liczby klientów BLIKA i transakcji w nim przeprowadzanych, co pozwoli na przyśpieszenie rozwoju tego standardu, który jest jednym z najnowocześniejszych na świecie. To ważne, bo telefon będzie w coraz większym stopniu zastępował portfel, dowód osobisty i inne dokumenty – mówił Paweł Borys dla „W Sieci”.

BLIK nie wygryzie jednak PeoPay. Prezes Borys podał przykład PKO BP, które równocześnie z BLIKIEM rozwija swoją aplikację mobilną IKO. Dlatego też Pekao S.A. nie zamierza kończyć prac nad PeoPay. Na razie nie wiadomo jednak kiedy Pekao udostępni BLIKA swoim klientom.

Już wcześniej przedstawiciele banku informowali, że odświeżone PeoPay wejdzie na rynek w drugiej połowie 2017 roku. Prezes Pekao Luigi Lovaglio mówił, że w nowej aplikacji znajdą się między innymi rozwiązania biometryczne, takie jak autoryzowanie płatności lub przelewu odciskiem palca. Nowa apka ma być dostępna zarówno na Androida, jak i iOS.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (2)

pekao-planuje-wdrozyc-blika-rezygnuje-peopay