Aby korzystać z otwartej bankowości w Pekao wystarczy zalogować się do serwisu Pekao24 lub aplikacji PeoPay i dodać rachunek z innego banku. Po akceptacji regulaminu i wyrażeniu odpowiednich zgód nastąpi przekierowanie na stronę wybranego banku, w celu potwierdzenia dostępu do rachunków.

Otwarta bankowość w Banku Pekao

W ramach otwartej bankowości świadczone są dwie usługi. Klienci po zalogowaniu do serwisu Pekao24 lub aplikacji PeoPay zyskują dostęp do informacji o swoich rachunkach w różnych bankach. Usługa jest dostępna dla rachunków w: PKO BP, Inteligo, Santander, mBank, BNP Paribas, ING, Alior Bank i Millennium.

Ponadto za pomocą serwisu Pekao24 można zlecić płatność z rachunku w formie przelewu krajowego. Pekao jako jedyny bank w Polsce w ramach usługi otwartej bankowości udostępnia również przelewy zagraniczne (SEPA, SWIFT) z rachunków w PKO BP, BNP Paribas, Alior Bank i Millennium

Usługa otwartej bankowości będzie dostępna w nowej wersji aplikacji PeoPay. Będzie ona sukcesywnie udostępniana do pobrania w sklepie Google Play i App Store – czytamy w komunikacie. Więcej o rozwiązaniach z zakresu otwartej bankowości przeczytacie w naszej zakładce #PSD2.

– Otwarta bankowość to nowy standard usług płatniczych, dzięki któremu klienci zyskują narzędzie umożliwiające zarządzanie kontami z różnych banków w jednym serwisie. Wdrożenie takiego rozwiązania oznacza przede wszystkim wygodę i nowe możliwości, ale także bezpieczeństwo płatności i danych klientów. Ponadto usługa pozwala bankowi lepiej poznać preferencje swoich klientów i skierować do nich bardziej spersonalizowaną ofertę – mówi Bartosz Zborowski, dyrektor departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao.