Mentorzy uczestniczący w programie to doświadczeni przedsiębiorcy i menadżerowie, którzy odnieśli sukces biznesowy. Znają problemy, z jakimi borykają się młode firmy, ponieważ przeszli podobną do nich drogę. Wśród  30 mentorów w bazie znaleźli się m.in.: Jędrzej Szcześniak – współzałożyciel Daftcode, Kacper Winiarczyk – CEE General Manager w ofo, Joanna Drabent – CEO i współzałożycielka Prowly, Marcin Szeląg – Partner w Innovation Nest, Michał Pękała – VP Growth z Docplanner.com, Katarzyna Kazior, Prezes Frisco.pl czy Michał Borkowski, CEO i co-founder Brainly.

Rusza Sieć Mentorów PFR – nowy program mentoringowy dla start-upów

– Badając potrzeby młodych, innowacyjnych firm w Polsce, zauważyliśmy, że mimo często świetnego produktu lub usługi, mają one problemy z osiągnięciem sukcesu w kraju i zagranicą. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem może okazać się doświadczony specjalista, który potrafi z zewnątrz, bez emocji spojrzeć na biznes, pomóc wskazać i zniwelować słabe punkty. Z tego powodu zaprosiliśmy do współpracy znakomite grono ekspertów, którzy chcą razem z nami uzupełniać kompetencje młodych start-upowców – powiedziała Eliza Kruczkowska, Dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju.

Mentorzy będą służyć swoim doświadczeniem w ramach pięciu najważniejszych dziedzin biznesowych, z którymi do czynienia ma większość nowoczesnych firm: marketing, rozwój biznesu, tworzenie zespołu, zarządzanie produktem i relacje inwestorskie. W ramach programu zakwalifikowane start-upy będą mogły odbyć kilka bezpośrednich lub zdalnych spotkań z wybranym mentorem w celu konsultacji i wsparcia w pracy nad konkretnymi wyzwaniami.

Nabór do Sieci Mentorów PFR potrwa do 5 sierpnia. W tym czasie zainteresowane start-upy muszą uzupełnić formularz zgłoszeniowy, wybrać preferowanego mentora i umotywować potrzebę mentoringu. W drugim etapie wybrane firmy zostaną zaproszone na bezpośrednie spotkanie lub rozmowę telefoniczną.

To kolejny program PFR, którego celem jest zwiększanie wartości polskiego ekosystemu innowacji poprzez wypełnianie luk związanych z praktycznym nauczaniem biznesu. W czerwcu wystartowała Szkoła Pionierów PFR – nowatorski program edukacyjny skierowany do osób fizycznych, przyszłych przedsiębiorców w branżach nowych technologii, którego elementem będzie tygodniowy pobyt na University of Cambridge w Wielkiej Brytanii.

Partnerem społecznym programu jest Fundacja PFR. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie startup.pfr.pl/siec-mentorow, a lista ekspertów na startup.pfr.pl/baza-ekspertow

PFR/RT