Partner serwisu Visa dla biznesu

Pizzę dostarczy samochód bez kierowcy?

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 29 sierpnia 2017, 13:11 Aktualizacja: 24 lutego 2019, 20:20

Czy zawód dostawcy pizzy też jest zagrożony? Ford i Domino’s łączą siły i testują dostarczanie pizzy za pomocą autonomicznego samochodu.

Jednym z celów eksperymentu jest sprawdzenie, jak klienci reagują na autonomiczne samochody i obsługę pozbawioną elementu ludzkiego. Spokojnie, na razie podczas testów za kierownicą wciąż będzie siedział człowiek.

Czytaj także: Brytyjski rząd reguluje rozwój autonomicznych samochodów

Autonomiczni dostawcy pizzy – jak to działa?

Autonomiczny samochód dostarczy pizze.

Pojazdem wykorzystywanym do rozwożenia placków będzie samoprowadzący Ford Fusion Hybrid. Wyposażony zostanie w specjalne pudełka na pizzę od Domino’s, które klient może otworzyć specjalnym kodem (dostanie go podczas zamówienia).

Czytaj także: Pie Tops – buty, dzięki którym zamówisz pizzę

Eksperyment będzie przeprowadzany w rejonie Ann Arbor w stanie Michigan. Podczas składania zamówienia losowo wybrani klienci z okolicy otrzymają opcję wyboru dostawy za pomocą autonomicznego Forda. Jeżeli ktoś nie będzie zainteresowany może pozostać przy tradycyjnej metodzie.

Testy są elementem strategii Forda i rozwijanej przez niego platformy Ford Autonomus and Electric Vehicles. Firma ze stanu Michigan chce sprawdzić jak ludzie reagują na dostarczanie pizzy za pomocą autonomicznych samochodów. W szerszej perspektywie ma to odpowiedzieć na pytanie czy taki produkt da się skomercjalizować. Do 2021 roku Ford chce mieć gotową flotę autonomicznych pojazdów, które będą mogły obsługiwać różne przedsiębiorstwa.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

pizze-dostarczy-samochod-bez-kierowcy