Jednym z celów eksperymentu jest sprawdzenie, jak klienci reagują na autonomiczne samochody i obsługę pozbawioną elementu ludzkiego. Spokojnie, na razie podczas testów za kierownicą wciąż będzie siedział człowiek.

Czytaj także: Brytyjski rząd reguluje rozwój autonomicznych samochodów

Autonomiczni dostawcy pizzy – jak to działa?

Autonomiczny samochód dostarczy pizze.

Pojazdem wykorzystywanym do rozwożenia placków będzie samoprowadzący Ford Fusion Hybrid. Wyposażony zostanie w specjalne pudełka na pizzę od Domino’s, które klient może otworzyć specjalnym kodem (dostanie go podczas zamówienia).

Czytaj także: Pie Tops – buty, dzięki którym zamówisz pizzę

Eksperyment będzie przeprowadzany w rejonie Ann Arbor w stanie Michigan. Podczas składania zamówienia losowo wybrani klienci z okolicy otrzymają opcję wyboru dostawy za pomocą autonomicznego Forda. Jeżeli ktoś nie będzie zainteresowany może pozostać przy tradycyjnej metodzie.

Testy są elementem strategii Forda i rozwijanej przez niego platformy Ford Autonomus and Electric Vehicles. Firma ze stanu Michigan chce sprawdzić jak ludzie reagują na dostarczanie pizzy za pomocą autonomicznych samochodów. W szerszej perspektywie ma to odpowiedzieć na pytanie czy taki produkt da się skomercjalizować. Do 2021 roku Ford chce mieć gotową flotę autonomicznych pojazdów, które będą mogły obsługiwać różne przedsiębiorstwa.