W najbliższym czasie wymienione instytucje wraz z Pocztą planują wprowadzenie nowych usług dostępnych z poziomu terminali. Chodzi między innymi o rozszerzenie akceptacji płatności kartami w ramach oferowanego wachlarza produktów Totalizatora Sportowego.

Nowe terminale dla Poczty Polskiej

Liczba transakcji kartami w placówkach Poczty Polskiej, od wprowadzenia w nich terminali POS przed trzema laty systematycznie wzrasta. Niestety nie wiadomo wiadomo jaki dokładnie procent płatności jest realizowany w sposób bezgotówkowy.

Zainstalowane w placówkach Poczty Polskiej terminale POS pozwalają korzystać z wielu nowoczesnych usług. Oprócz akceptacji płatności kartami Visa i Mastercard oraz wielu innych organizacji płatniczych, klienci mają do dyspozycji płatności BLIKiEM, płatności w walucie karty (DCC), doładowania telefonów komórkowych kartą czy usługę cash-back, pozwalającą wypłacać gotówkę z karty w placówce pocztowej.

Poczta Polska jako pierwsza na krajowym rynku wprowadziła ponadto unikatowe rozwiązanie płatnicze umożliwiające bezgotówkowe opłacenie paczki pobraniowej. Usługa jest dostępna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Klienci Poczty Polskiej podczas odbioru przesyłki bezpośrednio od kuriera czy w placówce pocztowej mogą też bez żadnych limitów kwotowych i dodatkowych kosztów opłacić bezgotówkowo należność wynikającą z usługi pobrania.

Co więcej, samoobsługowe urządzenia nadawczo-odbiorcze Poczty Polskiej w tak zwanych strefach 24h również posiadają terminale do płatności kartami, co znacznie podnosi wygodę oraz szybkość skorzystania z usługi.