Partner serwisu Visa dla biznesu

PKO Bank Polski, Bank Pocztowy i eService dostarczą terminale dla Poczty Polskiej

Fintek
Fintek
#Płatności#Poczta Polska
Opublikowano: 2 lipca 2019, 09:00 Aktualizacja: 2 lipca 2019, 10:19

Poczta Polska podpisała nową umowę na dzierżawę terminali POS oraz obsługę transakcji kartami płatniczymi we współpracy z Bankiem Pocztowym, PKO Bankiem Polskim oraz eService. Nowe porozumienie zapewni klientom dostęp do płatności bezgotówkowych w sieci 4700 placówek Poczty Polskiej oraz u 3500 kurierów przez kolejne trzy lata.

Bank Pocztowy zapowiada Apple Pay i Garmin Pay. Będzie też nowa aplikacja mobilna

W najbliższym czasie wymienione instytucje wraz z Pocztą planują wprowadzenie nowych usług dostępnych z poziomu terminali. Chodzi między innymi o rozszerzenie akceptacji płatności kartami w ramach oferowanego wachlarza produktów Totalizatora Sportowego.

Nowe terminale dla Poczty Polskiej

Liczba transakcji kartami w placówkach Poczty Polskiej, od wprowadzenia w nich terminali POS przed trzema laty systematycznie wzrasta. Niestety nie wiadomo wiadomo jaki dokładnie procent płatności jest realizowany w sposób bezgotówkowy.

Zainstalowane w placówkach Poczty Polskiej terminale POS pozwalają korzystać z wielu nowoczesnych usług. Oprócz akceptacji płatności kartami Visa i Mastercard oraz wielu innych organizacji płatniczych, klienci mają do dyspozycji płatności BLIKiEM, płatności w walucie karty (DCC), doładowania telefonów komórkowych kartą czy usługę cash-back, pozwalającą wypłacać gotówkę z karty w placówce pocztowej.

Poczta Polska jako pierwsza na krajowym rynku wprowadziła ponadto unikatowe rozwiązanie płatnicze umożliwiające bezgotówkowe opłacenie paczki pobraniowej. Usługa jest dostępna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Klienci Poczty Polskiej podczas odbioru przesyłki bezpośrednio od kuriera czy w placówce pocztowej mogą też bez żadnych limitów kwotowych i dodatkowych kosztów opłacić bezgotówkowo należność wynikającą z usługi pobrania.

Co więcej, samoobsługowe urządzenia nadawczo-odbiorcze Poczty Polskiej w tak zwanych strefach 24h również posiadają terminale do płatności kartami, co znacznie podnosi wygodę oraz szybkość skorzystania z usługi.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

pko-bank-polski-bank-pocztowy-i-eservice-dostarcza-terminale-dla-poczty-polskiej