Na oficjalnym Twitterze PKO Banku Polskiego pojawił się wpis informujący, że Apple Pay już wkrótce będzie dostępne dla klientów PKO Banku Polskiego. Na razie nie wiadomo kiedy płatności mobilne od Apple pojawią się w ofercie PKO Banku Polskiego, ale niewykluczone, że nastąpi to już w III kwartale bieżącego roku.

W jakim banku skorzystam z Apple Pay?

Banki działające w Polsce, które już potwierdziły dostępność płatności mobilnych Apple Pay w ich ofercie to BZ WBK, mBank, Bank Pekao, BGŻ BNP Paribas, Getin Noble Bank, Alior Bank, Nest Bank, Raiffeisen Polbank i T-Mobile Usługi Bankowe. Posiadacze kart Mastercard mogą korzystać z Apple Pay w 8 bankach – BZ WBK, mBanku, Banku Pekao, BGŻ BNP Paribas, Getin Noble Banku, Alior Banku, Raiffeisen Polbanku i T-Mobile Usługi Bankowe. Natomiast właściciele plastików z logiem Visa w BZ WBK, mBanku i Nest Banku.

Konfiguracja usługi Apple Pay jest łatwa i intuicyjna, a jej użytkownicy mogą nadal czerpać wszelkie korzyści związane z płaceniem kartą kredytową lub debetową. Jakim sprzętem Apple można płacić? Korzystanie z Apple Pay możliwe jest dla posiadaczy urządzeń iPhone SE, iPhone 6 i nowszych modeli, a także zegarków Apple Watch. Z płatności można również korzystać na stronach internetowych i w aplikacjach, które obsługują tę usługę. Transakcje te autoryzowane są poprzez dotknięcie czytnika Touch ID, a w przypadku modelu iPhone X, dwukrotne kliknięcie przycisku z boku urządzenia i spojrzenie w kierunku ekranu – tutaj zadziała funkcja Face ID.

Co w przypadku płatności w aplikacjach mobilnych lub w przeglądarce Safari? Apple Pay działa na urządzeniach iPhone 6 i jego nowszych modelach, iPhone SE, iPad Pro, iPad (5. generacji), iPad Air 2 oraz iPad mini 3 i nowszych. Z Apple Pay można również korzystać w przeglądarce Safari na dowolnym urządzeniu Mac, które zostało wypuszczone na rynek w 2012 roku lub później, z systemem operacyjnym macOS Sierra.

/Asia Stankiewicz