Plik zawiera złośliwe oprogramowanie. Bank prosi, aby w niego nie klikać, nie odpowiadać na wiadomość i natychmiast ją usunąć. Otwarcie załącznika może spowodować utratę danych, kontroli nad kontem bankowym lub komputerem czy smartfonem.

Hakerzy wzieli na celownik klientow PKO BP

Hakerzy wzięli na celownik klientów PKO BP

PKO BP apeluje o zachowanie ostrożności i o ograniczone zaufanie do wiadomości od nieznanych nadawców, w których znajduje się prośba o skorzystanie z linku – nie reaguj na nie, nie klikaj w linki, nie ujawniaj swoich danych – ostrzega bank. Logując się do serwisu internetowego banku zawsze powinniśmy wprowadzać adres strony ręcznie i nie korzystać z linków.

Przed potwierdzeniem operacji zlecanej w serwisie iPKO kodem SMS przeczytaj dokładnie treść otrzymanego SMS-a, żeby upewnić się, że dotyczy on właściwej operacji (zwróć uwagę na rodzaj dyspozycji, poprawność numeru konta odbiorcy, kwotę przelewu) – czytamy w komunikacie PKO BP.

W przypadku skorzystania z linku zawartego w otrzymanej wiadomości i podania jakichkolwiek danych na stronie internetowej przypominającej serwis iPKO, bank prosi – skontaktuj się o kontakt z infolinią pod numerem 800 302 302.