Puls Biznesu opublikował dzisiaj ważny news dla kierowców, którzy chcieliby wynajmować lub leasingować pojazdy tak samo, jak kupuje się tusze do drukarki na Allegro – na jeden klik, szybko i bez większych obaw, że towar będzie trefny.

Leasing samochodów online

W artykule Pulsu Biznesu czytamy, że PKO Leasing planuje otwarcie całkowicie cyfrowej platformy (jeszcze nienazwanej), gdzie klient indywidualny lub drobny przedsiębiorca, będzie mógł znaleźć interesujący go model samochodu, obejrzeć film, zapoznać się z jego historią, a następnie dokonać zakupu i odebrać z parkingu. Dostępne oferty finansowania mają obejmować leasing, zakup za gotówkę lub wynajem długoterminowy.

Platforma powstanie na bazie rozwiązania opracowanego przez Prime Car Management – spółki, którą PKO BP przejęło w zeszłym roku. Na platformie mają być dostępne nie tylko samochody poleasingowe, ale też nowe pojazdy. Oferty leasingu mają być widoczne m.in. w aplikacji mobilnej IKO.

Leasing lub wynajem długoterminowy online to jeden z ciekawszych trendów rozwoju rynku. Warto w tym miejscu wspomnieć m.in. o Carsmile czy mLeasing. Na ten moment nie da się całkowicie zdigitalizować procesu leasingu z uwagi na wymóg formy pisemnej umowy, ale wydaje się, że jest to bariera, z którą fintechy mogą sobie poradzić bez większego trudu.