Partner serwisu Visa dla biznesu

Płać w dowolnej kryptowalucie, dowolną kartą

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#Kryptowaluty
Opublikowano: 11 maja 2018, 12:11 Aktualizacja: 20 lutego 2019, 19:59

„Płać wszędzie, dowolną walutą cyfrową, dowolną kartą płatniczą” – takimi słowami reklamuje się Mobilum, nowy podmiot na rynku usług płatniczych. Czy rośnie konkurencja dla Revoluta?

Mobilum - płać w dowolnej kryptowalucie, dowolna kartą

Po spektakularnym wzroście ceny Bitcoina pod koniec 2017 roku, waluta straciła prawie dwie trzecie swojej wartości między połową grudnia, a początkiem kwietnia. Dziś jej wartość znów jest na wysokim poziomie, a kryptowaluty są wciąż popularne. Ze względu na brak dokładnych regulacji prawnych nie jest powszechnie uznawane płacenie za pomocą krypto w zwykłym sklepie, a często są z tym problemy nawet online. Miliony ludzi, którzy nie mogą w pełni korzystać ze swojego majątku będą mogli skorzystać z kolejnego rozwiązania dostępnego na rynku. Mobilum oferuje płatności w krypto, niezależnie od karty, jaką posiadasz – i co najważniejsze bezpłatnie.

Co oferuje Mobilum?

Mobilum łączy bezpośrednio każdą kryptowalutę z dowolną kartą płatniczą, niezależnie od dostawcy – obsługują MasterCard, MIR, UnionPay, JCB, Visa, Klub Diners ‚, Discover, AMEX, Belkart. Ułatwiają życie każdemu, kto korzysta z cyfrowej waluty.

Najważniejsze założenia to:

  • wydawanie pieniędzy dowolną kartą, zarówno online i offline
  • korzystanie z najlepszych kursów wymiany kryptowalut za pomoca Token Mobilum
  • wysyłanie pieniędzy z Mobilum App w ponad 30 walutach do ponad 150 krajów – bezpłatnie i w czasie rzeczywistym, z natychmiastową dostępnością wydatków dla odbiorcy
  • zarejestrowanie się w Mobilum App w mniej niż 1 minutę

Firma ma wielkie plany – chce zebrać aż 18 mln USD za pomocą ICO. Środki te mają pomóc w rozbudowaniu aplikacji i rozwoju głównych gałęzi biznesowych firmy. Za stworzeniem projektu stoją takie osoby jak Wojciech Kaszycki, który w Polsce jest pionierem w dziedzinie fintech i e-commerce. Ponad to w projekcie biorą udział Jakub Nalej, Przemek Maliszewski i Dawid Suski.

Czy nowa propozycja na rynku krypto może być konkurencją dla takich podmiotów jak Revolut? Mobilum dopiero wchodzi na rynek, jednak jego oferta może być interesująca dla osób, które korzystają z walut cyfrowych. Przed nimi jednak wiele pracy, żeby doścignąć takie spółki jak wspomniany wcześniej Revolut. Popularna aplikacja bije rekordy i przekroczyła już liczbę 1,5 mln klientów. Miesięcznie za pośrednictwem aplikacji wykonywane są transakcje o wartości 1,5 mld USD. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

plac-w-dowolnej-kryptowalucie-dowolna-karta