Aktualne informacje o ograniczeniach w handlu dostępne są na stronie internetowej w domenie gov.pl , gdzie znajdują się wszystkie oficjalne komunikaty związane z epidemią koronawirusa.

Placówki bankowe nie są objęte ograniczeniami w handlu

Placówki bankowe w galeriach nie są objęte ograniczeniami, ale jednocześnie przewodniczący KNF zachęcił do korzystania z bankowości elektronicznej i mobilnej. Nie ma obaw o to, że zabraknie gotówki w bankomatach. Nie ma takiego zagrożenia.

Sektor bankowy zwraca uwagę, że wielu pracowników – ze względów bezpieczeństwa – będzie pracować zdalnie, dlatego otwarcia oddziałów może ulec skróceniu. Do 25 marca placówki szkolne są zamknięte, zatem niektórzy rodzice zatrudnieni w bankach korzystają z przewidzianych na ten czas urlopów. Dlatego właśnie – praktycznie wszystkie banki zachęcają do korzystania z bankowości elektronicznej.

Do tego naturalnie dochodzą wprowadzane środki bezpieczeństwa, które mają minimalizować ryzyko zakażeń pracowników w oddziałach – pisał o tym Wojtek Boczoń z Prnews.pl.

Płać bezstykowo, ale najlepiej nie wychodź z domu

Jacek Jastrzębski, z resztą jak wszyscy eksperci oraz same sieci handlowe, zachęca do dokonywania płatności bezstykowych. Są one bezpieczniejsze i bardziej higieniczne niż transakcje gotówkowe. W celu ułatwienia dokonywania płatności kartowych bez konieczności dotykania klawiatury terminala, branża płatnicza przyśpieszyła proces zwiększenia limitu płatności bez PIN-u do 100 zł.

Foto: Mozco