19 października 2018, 08:00:AI & NLP Workshop Day - Instytut Podstaw Informatyki PAN, Jana Kazimierza 5, 01-248 Warszawa, Polska

Platforma do weryfikacji podpisów kwalifikowanych na e-gwarancji

Finansowanie Faktur dla małych firm w ING

ING Bank Śląski przygotował specjalną aplikację dla odbiorców e-gwarancji, która umożliwi im potwierdzenie wiarygodności podpisów online i pobranie potwierdzenia PDF. Aplikacja działa online i nie wymaga instalowania na komputerze.

Aplikacja działa online i nie wymaga instalowania na komputerze.

Czytaj także: Idea Bank wprowadza limity w mobilnych wpłatomatach

Podpisy kwalifikowane na platformie od ING Banku Śląskiego

Platforma do weryfikacji podpisów kwalifikowanych na e-gwarancji to kolejne cyfrowe rozwiązanie, które proponujemy naszym klientom aby ułatwić im i ich kontrahentom prowadzenie biznesu. E-gwarancja to usługa, która znacznie skraca czas oczekiwania na dokument. Ogranicza również ilość przechowywanej w firmie dokumentacji ponieważ nie wymaga papierowej archiwizacji – powiedział Michał Bolesławski, wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za obszar korporacyjny.

E-gwarancja to szybka, wygodna i najtańsza forma gwarancji bankowej. Wystawiona w formie pliku PDF, wykorzystuje bezpieczny podpis kwalifikowany i jest traktowana na równi z gwarancją papierową.

ING Bank Śląski udostępnił tę innowacyjną usługę już 2 lata temu. Można ją pobrać bezpośrednio z systemu ING Business w ciągu kilku minut od podpisania jej przez pełnomocników banku, a następnie przesłać e-mailem do kontrahenta.