Partner serwisu Visa dla biznesu

Platforma do weryfikacji podpisów kwalifikowanych na e-gwarancji

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 11 grudnia 2017, 08:00 Aktualizacja: 24 lutego 2019, 19:23

ING Bank Śląski przygotował specjalną aplikację dla odbiorców e-gwarancji, która umożliwi im potwierdzenie wiarygodności podpisów online i pobranie potwierdzenia PDF. Aplikacja działa online i nie wymaga instalowania na komputerze.

ING Bank Śląski stworzy roboty dla klientów

Aplikacja działa online i nie wymaga instalowania na komputerze.

Czytaj także: Idea Bank wprowadza limity w mobilnych wpłatomatach

Podpisy kwalifikowane na platformie od ING Banku Śląskiego

Platforma do weryfikacji podpisów kwalifikowanych na e-gwarancji to kolejne cyfrowe rozwiązanie, które proponujemy naszym klientom aby ułatwić im i ich kontrahentom prowadzenie biznesu. E-gwarancja to usługa, która znacznie skraca czas oczekiwania na dokument. Ogranicza również ilość przechowywanej w firmie dokumentacji ponieważ nie wymaga papierowej archiwizacji – powiedział Michał Bolesławski, wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za obszar korporacyjny.

E-gwarancja to szybka, wygodna i najtańsza forma gwarancji bankowej. Wystawiona w formie pliku PDF, wykorzystuje bezpieczny podpis kwalifikowany i jest traktowana na równi z gwarancją papierową.

ING Bank Śląski udostępnił tę innowacyjną usługę już 2 lata temu. Można ją pobrać bezpośrednio z systemu ING Business w ciągu kilku minut od podpisania jej przez pełnomocników banku, a następnie przesłać e-mailem do kontrahenta.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

platforma-weryfikacji-podpisow-kwalifikowanych-e-gwarancji