ZenCard to technologia marketingu transakcyjnego, która pozwala sieciom handlowym, sklepom i punktom usługowym nagradzać klienta za transakcje wykonane przy użyciu karty płatniczej dowolnego banku. Spółka współpracuje ze sklepami z wielu branż oraz restauracjami i hotelami. Technologia została także wykorzystana m.in. w kampanii promocyjnej sieci hurtowni Makro dla posiadaczy kart Visa.

Czytaj także: Bank Pekao S.A. przystąpił do Programu Polska Bezgotówkowa

Nowe funkcjonalności, prosta mechanika

Pod koniec lutego br. spółka ZenCard wprowadziła udogodnienie, dzięki któremu z programów lojalnościowych mogą korzystać klienci dokonujący płatności nie tylko kartą, ale również gotówką. Mechanizm jest prosty i działa podobnie jak w przypadku kart płatniczych. Przy rejestracji do programu należy wybrać opcję gotówkową. Natomiast przy kolejnej płatności wystarczy wpisać numer telefonu podany na etapie rejestracji. System automatycznie rozpozna klienta i poinformuje go o nagrodach oraz zebranych punktach.

Polacy doceniają wygodę płatności bezgotówkowych, nadal jednak część z nich przywiązana jest do gotówki. Od początku założeniem ZenCard jest uproszczenie prowadzenia programów lojalnościowych i dopasowania ich do potrzeb każdego biznesu. Możliwość płatności gotówką z jednoczesnym zachowaniem wszystkich funkcjonalności naszej technologii, zapewni klientom sklepów maksymalną wygodę z ich korzystania, a sprzedawcom pozwoli dopasować się do preferencji kupujących. Od teraz ZenCard daje możliwość nagradzania klienta za transakcje, jakie wykonuje przy użyciu dowolnej karty płatniczej czy gotówkimówi Krzysztof Klimczak, współzałożyciel ZenCard.

Czytaj także: Oferta ZenCard dla klientów firmowych PKO Banku Polskiego

Gotówka nadal w portfelu

56 proc. Polaków woli płatności bezgotówkowe. Pomimo tego, że liczba transakcji kartami stale rośnie wciąż część z nas płaci gotówką. Teraz, dzięki technologii ZenCard, klienci preferujący płatności gotówkowe będą mogli aktywnie uczestniczyć w programach lojalnościowych swoich ulubionych marek, niezależnie od tego czy posiadają przy sobie swoją kartę płatniczą.

Czytaj także: mBank rozdaje kody PlayStation dla graczy. Do 3 miesięcy w prezencie