Google Pay to szybki i prosty sposób płacenia w milionach miejsc – na stronach internetowych, w aplikacjach i w sklepach stacjonarnych. Żeby skorzystać z tej metody płatności wystarczy, że kupujący doda do swojego Konta Google dowolną kartę płatniczą (debetową lub kredytową).

Płatności Google Pay na platformie Shoper

Google Pay chroni dane karty dzięki odpowiedniemu systemowi zabezpieczeń – do weryfikacji płatności służy wirtualny token, zapewniający pełne bezpieczeństwo danych kupujących.

Analizy danych dotyczących płatności wykonane przez Shopera wskazują, że nowa usługa ma duże szanse na zdobycie sympatii internautów. Ulubionym sposobem płacenia za zakupy stały się bowiem szybkie płatności online. Już teraz stanowią połowę transakcji w sklepach korzystających z oprogramowania Shopera. Wzrost ich popularności odbywa się przede wszystkim kosztem zwykłych przelewów, których nadawanie okazuje się już zbyt czasochłonne dla klientów. Takie dane nie powinny być szczególnym zaskoczeniem.

W obrębie samych płatności online również widać zmiany. Pomiędzy styczniem a czerwcem 2019 r. o kilka procent wzrósł udział transakcji opłacanych systemem BLIK w ramach Płatności Shoper. Odpowiada on obecnie za 23% zakupów online. O kilka procent stopniał udział transakcji w systemie Pay-by-link przechodzących przez strony internetowe banków. Co ciekawe, średnia wartość zakupów sfinalizowanych dzięki płatnościom online jest sporo niższa (186 zł) niż opłaconych przelewem (291 zł) czy gotówką w punkcie odbioru (272 zł).