Nowy sposób płatności za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze, który został przetestowany na wybranych stacjach, zostanie teraz udostępniony szerszemu gronu odbiorców.

Circle K rozszerza usługę płatności za paliwo przez aplikację

Po udanym wdrożeniu rozwiązania na stacjach Circle K w Warszawie postanowiliśmy rozszerzyć usługę na terytorium całego kraju. Dzięki nowej funkcjonalności w naszej aplikacji wizyta na stacji może odbyć się całkowicie bezkontaktowo, co jest szczególnie istotne dla osób w grupie podwyższonego ryzyka oraz tych, którzy mają niewiele czasu a chcą jedynie zatankować lub skorzystać z myjni. Jednocześnie dalej pracujemy nad kolejnymi innowacjami w naszej aplikacji mobilnej – opowiada Aleksander Wasiura, kierownik kategorii paliw w Circle K Polska.

Aplikacja Circle K jest dostępna w sklepach Google Play i App Store. Płatność za paliwo jest realizowana za pomocą podpiętej karty płatniczej. Transakcje odbywają się w ramach preautoryzacji. Nieco lepiej wygląda to w przypadku konkurencyjnej usługi Orlen Pay – w jej przypadku można płacić także Google Pay, Apple Pay i BLIKIEM.

Pół roku temu sieć stacji Circle K nawiązało także współpracę z Boltem, dzięki której klienci mogą dokonywać zakupów za pośrednictwem aplikacji Bolt Food. W ten sposób można kupować między innymi zwykłe produkty spożywcze oraz ciepłe przekąski.

/RT