Nowy rodzaj płatności pozwala na dokonanie zakupów internetowych bez potrzeby wpisywania danych takich jak data ważności, kod CVV, imię i nazwisko posiadacza czy numer karty. Płacąc Visa Mobile wystarczy wpisać swój numer telefonu oraz dokonać autoryzacji w aplikacji bankowej.

Bramka imoje od ING udostępnia płatności Visa Mobile

Visa Mobile pozwala zapłacić bez konieczności przeklikiwania się pomiędzy oknami czy przepisywania kodów i numerów. Dla kupujących to korzyść w postaci wygody płatności jak również spokoju i zabezpieczenia płatności. Dzięki Visa Mobile transakcje chronione są chargebackiem. Oznacza to, że w przypadku, gdy zakupy zostaną dokonane u nieuczciwego sprzedawcy lub gdy przesyłka zgubi się/zostanie uszkodzona, konsument płacący Visa może odzyskać pieniądze. Powinien w tym celu skontaktować się ze swoim bankiem – czytamy w komunikacie.

– Za Visa Mobile, stoi tokenizacja. Jest ona podstawą, na której budujemy rozwiązania mogące zmienić przyszłość tego, jak kupujemy i sprzedajemy. Pozwala m.in. ograniczyć liczbę oszustw w handlu internetowym, ale korzyści, które z niej płyną, wykraczają poza bezpieczeństwo. Ta technologia pozwala tworzyć szybsze i bardziej elastyczne metody płatności, co doceniają korzystający z kart Visa, zarówno ci kupujący w sklepach stacjonarnych, jak i w internecie – mówi Adrian Kurowski, dyrektor generalny Visa w Polsce.

Bramka płatnicza imoje od ING Banku Śląskiego umożliwia realizowanie transakcji za pomocą takich metod jak szybkie przelewy, karty płatnicze, Google Pay i Apple Pay. Poza tym rośnie popularność metody „imoje płacę później”, która pozwala odroczyć zakupy internetowe klientom indywidualnym jak i firmowym.