Płatności za autostrady zostały udostępnione użytkownikom Androida już kilka tygodni temu. Teraz z takiego rozwiązania mogą korzystać także klienci z urządzeniami opartymi o iOS. Na razie usługa działa na autostradzie A1.

PKO BP wprowadza płatności za autostrady w aplikacji IKO na iOS

Dzięki aktualizacji aplikacji IKO na iOS można także połączyć się z infolinią PKO BP bezpośrednio z IKO, bez konieczności podawania swojego numeru klienta i hasła telefonicznego. Wcześniej takie rozwiązanie zostało udostępnione w wersji na Androida. Nowa aktualizacja na iOS umożliwia również zmianę numeru klienta do logowania do serwisu internetowego iPKO na przyjazny login – czytamy w komunikacie.

Największą nowością jest jednak możliwość płatności za autostrady bez konieczności zatrzymywania się na bramkach. Użytkownicy IKO na iOS czekali na tą funkcję od początku września. Na razie rozwiązanie działa tylko na autostradzie A1, ale stopniowo ma być rozszerzane także na inne trasy.

Tego typu usługę oferuje już kilka banków w Polsce. Płatności za autostrady wdrożyły między innymi Bank Pekao, Bank Pocztowy, ING Bank Śląski, czy Bank Millennium. Wszystkie wskazane instytucje skorzystały z rozwiązania Autopay od Blue Media, natomiast PKO BP postawił na autorski projekt.