Play już w grudniu zapowiadał, że wersji aplikacji na iOS należy spodziewać się jeszcze przed nowym rokiem. Ostatecznie trzeba było poczekać nieco dłużej, ale wczoraj biuro prasowe operatora poinformowało o wdrożeniu.

Czytaj także: Aplikacja zdradziła sekrety amerykańskiej armii

Co oferuje Play Ubezpieczenia?

Play Ubezpieczenia dostępne na iOS.

Ubezpieczenia są oferowane w sześciu kategoriach: Zdrowie, Bezpieczeństwo, Dom i Rodzina, Smartfon, Podróże i Sport, Motoryzacja. Oferta jest skierowana tylko do abonentów sieci, a koszt polis dopisywany jest do rachunku za usługi telekomunikacyjne.

Czytaj także: Apple Pay wspólnie z Blikiem? Negocjacje z PSP podobno trwają

Play daje swoim abonentom wybór spośród 31 polis. Na przykład w zakresie kategorii Bezpieczeństwo będzie się można ubezpieczyć od kradzieży danych, roweru, a nawet plecaka i damskiej torebki. Ceny wahają się w zależności od polisy, więc jeżeli chcemy zabezpieczyć się na wypadek utraty danych będziemy musieli zapłacić 9,99 zł miesięcznie, a na wypadek kradzieży torebki już tylko 0,99 zł na miesiąc.

Docelowo usługa ma być dostępna nie tylko dla abonentów firmy. W ramach promocji na start, określonej mianem Freemium klient może wybrać jedną z trzech kategorii polis – naprawy domowe, gryzący problem (pokrycie kosztów badania diagnozującego boreliozę) oraz wsparcie prawne. Więcej o Play Ubezpieczenia można przeczytać tutaj – Play celuje w rynek InsurTech i uruchamia własną platformę ubezpieczeniową.