Dzięki wpisowi do rejestru MIP Plus Pay będzie mógł zaoferować takie rozwiązania jak usługi płatnicze, wydawanie instrumentów płatniczych, czy przekazy pieniężne. Pełny rejestr MIP prowadzony przez KNF można znaleźć tutaj.

Kolejna spółka w rejestrze MIP prowadzonym przez KNF

Jeszcze kilka dni temu pisaliśmy, że od 2018 roku KNF wydał 94 licencje MIP (z czego 89 spółek wciąż posiadało aktywną licencję). Obecnie w rejestrze znajduje się już 100 fintechów, w tym 95 z ważną licencją. Ostatnio na liście pojawiły się takie spółki jak Autokonto, Wonga.pl, IdoPayments, Hotpay B2B i właśnie Plus Pay.

Licencja małej instytucji płatniczej pozwala na świadczenie usług płatniczych przy mniejszych wymogach regulacyjnych i na mniejszą skalę niż w przypadku krajowej instytucji płatniczej. To dobre rozwiązanie dla fintechów chcących przetestować swoje rozwiązanie na rynku.

Niestety wiele wskazuje na to, że już niedługo trudniej będzie zostać MIP. W związku z planowanymi zmianami w ustawie o usługach płatniczych pojawią się dodatkowe wymogi dla MIP-ów. Przy składaniu wniosku o licencję MIP konieczne będzie między innymi przekazanie do KNF informacji o procedurach w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowani terroryzmu (AML).