Partner serwisu Visa dla biznesu

Uzyskał dostęp do konta podając się za klienta banku. Ukradł 150 tysięcy złotych

Fintek
Fintek
#Cyberbezpieczeństwo
Opublikowano: 11 maja 2020, 12:03 Aktualizacja: 11 maja 2020, 13:15

Na terenie powiatu puławskiego doszło do oszustwa zupełnie nową metodą. Z konta bankowego jednego z mieszkańców zniknęło 150 tysięcy złotych. Jak ustalili policjanci, doszło do tego po zmianie danych dostępowych do konta pokrzywdzonego mężczyzny.

Przestępcy nie mają wakacji. Rośnie liczba prób wyłudzeń kredytów

Podczas rozmowy telefonicznej z pracownikiem banku oszust podał się za właściciela rachunku bankowego. Podał jego dane osobowe i poprosił o zmianę danych dostępowych do konta. To dało mu możliwość wyprowadzenia pieniędzy za pomocą przelewu. W ten sposób ukradł 150 tys. złotych – czytamy w komunikacie Policji.

Policja ostrzega przed nową metodą oszustów

Do jednego z banków zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako właściciel konta. Poinformował pracownika banku, że ma problem z zalogowaniem się na swój rachunek. W trakcie weryfikacji danych mężczyzna oświadczył, że nie zgadza się numer telefonu znajdujący się w bazie i podał nowy, uzyskując w ten sposób dostęp do autoryzacji. Na tym rozmowa się zakończyła.

Po dwóch dniach, do banku, osobiście zgłosił się prawdziwy właściciel konta, chcąc uzyskać pomoc, gdyż faktycznie nie mógł się zalogować na swoje konto. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że hasło dostępowe do jego konta zostało zmienione, a z konta zniknęło 150 tysięcy złotych.

Policjanci apelują o zachowanie najwyższych środków ostrożności, zwłaszcza w przypadku internetowej obsługi kont bankowych. Pamiętajmy, oszuści są bezwzględni i wykorzystują wszystkie preteksty, aby wyłudzić pieniądze. Po zaksięgowaniu środków na swoich kontach natychmiast dokonują ich wypłaty – czytamy w komunikacie.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

podajac-sie-za-klienta-banku-uzyskal-dostep-do-konta-ukradl-150-tysiecy-zlotych