Aktualnie klienci Śląskiego mają dostęp do rachunków prowadzonych przez: Alior Bank, BNP Paribas, mBank, Bank Millennium, Pekao, PKO BP, Santander Bank Polska. Do tego grona dołączyło właśnie Credit Agricole.

ING Bank Śląski stawia na open banking

Użytkownicy bankowości internetowej i mobilnej Moje ING mogą teraz dodać do swojego konta rachunki prowadzone w Credit Agricole. Dodane konta i karty (prowadzone w PLN) są uwzględnione w sekcji „Analiza wydatków” (kategoryzacja transakcji) oraz w „Budżecie”. Pozwoli to przeglądać transakcje z różnych banków w podziale na kategorie oraz kontrolować swoje wydatki.

Z dodanych kont można również zainicjować przelew. Aplikacja mobilna ING oferuje także skrót przed zalogowaniem z kont z innych banków. Usługa pozwala więc na ocenę codziennych finansów z różnych banków w jednym miejscu.

Rozwiązanie zostało wdrożone w oparciu o usługę dostępu do informacji o rachunku płatniczym (ang. Account Information Service, AIS) wprowadzoną przez Dyrektywę o usługach płatniczych 2 (PSD2). Lista banków będzie dalej rozwijana o kolejne podmioty. Usługa jest bezpłatna.