Partner serwisu Visa dla biznesu

Podpisuj dokumenty na tablecie. PKO BP rozszerza pilotaż na kolejne placówki

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#PKO BP
Opublikowano: 21 października 2019, 09:06 Aktualizacja: 21 października 2019, 11:05

Największy polski bank rozszerza testy, umożliwiające podpisywanie dokumentów w oddziale na ekranie dotykowym. Od zeszłego tygodnia takie rozwiązanie jest dostępne łącznie w ośmiu oddziałach.

Kolejne nowości od PKO BP. Co nowego w serwisie iPKO?

Pilotaż daje klientom możliwość podpisywania dokumentów na ekranie tabletu, co z kolei pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy po stronie banku (można kupować mniej papieru), a także jest korzystne dla środowiska. Na razie testy trwają w dwóch oddziałach w Warszawie, a także po jednym w Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Toruniu, Augustowie i Busku Zdroju.

Elektroniczny podpis w oddziałach PKO Banku Polskiego

PKO Bank Polski zaproponował klientom takie rozwiązanie po raz pierwszy pod koniec zeszłego roku. Obecnie podpisem elektronicznym można zatwierdzić wpłaty i wypłaty gotówki oraz polecenie przelewu w polskiej walucie. Co ciekawe nawet po „parafowaniu” dyspozycji na urządzeniu mobilnym wciąż można otrzymać papierowe potwierdzenie (jest to zapewne ukłon w stronę starszych klientów banku). Na szczęście jest także opcja wysłania potwierdzenie na naszego maila.

Podpisywanie dokumentów na ekranie dotykowym to kolejne wdrożenie mające na celu cyfryzację oddziałów PKO Banku Polskiego. W październiku zeszłego roku bank umożliwił klientom autoryzację dyspozycji za pomocą kodu SMS, co także miało wyeliminować konieczność składania fizycznego podpisu.

W trakcie realizacji transakcji w oddziale klient otrzymuje SMS-a z danymi dyspozycji. Aby taka dyspozycja została zrealizowana, doradca prosi o jej zaakceptowanie i zatwierdzenie poprzez podanie kodu. Jest to równoznaczne z autoryzacją zlecenia przez klienta. W ten sposób można potwierdzić dyspozycje dotyczące między innymi wpłaty i wypłaty gotówki, polecenia przelewu, wypłaty częściowej i całkowitej z lokaty, czy zmiany rachunku do spłaty pożyczki.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

podpisuj-dokumenty-na-tablecie-pko-bp-rozszerza-pilotaz-na-kolejne-placowki