Cały system ma składać się z 16-osobowych pojazdów, które rozwiną prędkość do 240 km na godzinę. Droga, która wcześniej zajmowała nawet 45 min, teraz zostanie pokonana w 12 min. Tunel będzie wykopany między biznesową dzielnicą Chicago, a lotniskiem. O sprawie informuje serwis Reuters.

Podziemny tunel w Chicago

The Boring Company obiecało, że cały projekt sfinansowany będzie wyłącznie ze środków prywatnych. Informacja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez burmistrza Chicago, ale ma się to odbyć w czwartek. Zdaniem Elona Muska wykopanie podziemnych tuneli i przekierowanie tam części ruchu ulicznego ma większe szanse powodzenia, niż eliminacja korków poprzez stworzenie latających samochodów. CEO The Boring Company robi wszystko, żeby o jego projektach było głośno, ale trzeba przyznać, że projekt Hyperloop nie tylko wspomoże ochronić środowisko, ale też zaoszczędzi mnóstwo czasu osób podróżujących.

Musk jest również coraz bliżej realizacji celu firmy Tesla, czyli produkcji 5 tysięcy Modeli 3 od końca czerwca 2018 roku. W kwietniu CEO firmy ogłosił, że nie wyrobiła się ona na czas z założonym celem. Na początku II kwartału z linii produkcyjnych Tesli zjeżdżało jedynie 2 tysiące aut. Za taki stan rzeczy Musk obwiniał opóźnienia w tworzeniu baterii do nowego modelu, jednak kłopoty odeszły w zapomnienie i firma radzi sobie coraz lepiej. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. A co z projektem Hyperloop Polska? W naszym kraju koleje nie należą do najnowszych i często spędzają sen z powiek podróżujących – w przenośni i dosłownie… Musk planuje rozpocząć projekt Hyperloop umożliwiający podróż z Czech na Słowację, więc może pojazdy pojawią się i w Polsce.

/Asia Stankiewicz