Rozwiązanie nie działa jak typowa poduszka powietrzna, ale w skuteczny sposób może uchronić na przykład ekran przed pęknięciem. W momencie, w którym urządzenie wypadnie nam z ręki, wysuwają się łapki, które amortyzują upadek telefonu. O wynalazku pisze serwis TechCrunch.

Spider-App – zabezpiecz swój telefon przed upadkiem

Filip Frenzel to student wydziału mechatroniki na Uniwersytecie Aelen, który sam ucierpiał z powodu rozbitego ekranu w smartfonie. Wykorzystując wiedzę zdobytą na uczelni stworzył płytkę mocowaną przy obudowie telefonu, która w razie upadku wysuwa cztery nóżki – przypominające nieco odnóża pająka.

Początkowo student chciał zainstalować w telefonie klasyczną poduszkę powietrzną, ale okazało się to niezbyt praktyczne. Jak miałoby wyglądać chowanie poduszki z powrotem do środka telefonu? Jak duża musiałaby być, aby ochronić dany model smartfona. Okazuje się, że lepiej sprawdzają się wspomniane pajęcze odnóża.

Wraz z przymocowaniem płytki należy zainstalować aplikację Spider-App, która wyczuje moment upadku telefonu i natychmiast wysunie metalowe łapki. Po podniesieniu smatrfona wystarczy wsunąć je ręcznie z powrotem. Działanie Spider-App przedstawia powyższy filmik.

To na pewno ciekawe rozwiązanie dla osób, które nie chcą oszpecać swojego telefonu obudowami ochronnymi. Na razie to tylko prototyp, ale Frenzel wystąpił już do urzędu o przyznanie patentu. Następny krok to komercjalizacja Spider-App – na początek przez Kickstartera. Nie wiadomo ile ma kosztować taki gadżet, ale życzymy powodzenia!