Opłata za prowadzenie konta Komfort zostanie podniesiona z 12 zł do 15 PLN. Wpłata/wypłata gotówki w oddziałach banku z konta walutowego będzie z kolei kosztowała 10 zł – obecnie jest to 9 PLN, a pierwsza taka operacja jest darmowa. Dodatkowo wpłata gotówki w oddziale dokonywana przez osoby trzecie będzie kosztowała 15 zł, a nie tak jak obecnie 9 PLN. Nowy cennik w tym zakresie wejdzie w życie 29 grudnia 2020 roku.

ING zmienia tabele oplat i prowizji

ING zmienia tabele opłat i prowizji

Zmiany dotkną także właścicieli rachunków Direct oraz Mobi. Wypłata i wpłata gotówki w oddziale banku dla tych klientów również podrożeje z 9 zł do 10 PLN. Zwiększone opłaty będą obowiązywały także od 29 grudnia bieżącego roku.

Zmienione zostaną także opłaty dotyczące kart płatniczych. Opłata za odnowienie Mojej Karty ING (karta z grafiką ustaloną przez klienta) będzie wynosiła 15 zł – obecnie jest darmowa. Wzrosną także prowizje za tak zwane transakcje quasi cash – czyli operacje kartą debetową i kredytową wykonywane u podmiotów świadczących usługi jako kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie, totalizatory – do 3% wartości transakcji (obecnie brak prowizji). Podwyżki w tym zakresie zaczną obowiązywać od 29 marca 2021 roku.

ING Bank Śląski wprowadza również zmiany w opłatach dotyczących rachunków oszczędnościowych IKZE. Wpłata i wypłata gotówki w oddziale banku oraz wpłata gotówki na IKZE w oddziale banku będą kosztowały 10 zł – obecnie 9 PLN, a pierwsze takie operacje są darmowe. Zmiany podane powyżej zaczną obowiązywać od 29 grudnia 2020 roku.