Paystack pomimo przejęcia nadal operuje pod swoim brandem. Firma posiada ponad 60 tys. klientów, w tym Dominos Pizza, czy firmę telekomunikacyjną MTN. O planach spółki mówił w wywiadzie dla CNN Shola Akinlade, CEO Paystack. Z przekazanych informacji wynika, że fintech obsługuje ponad 50% płatności online w liczącej ponad 200 mln mieszkańców Nigerii, a z jego usług obecnie korzysta pięć razy więcej klientów niż w marcu ubiegłego roku.

Co planuje fintech Paystack?

– Przed Paystack otwierają się ogromne możliwości. Dzisiaj jesteśmy tylko w trzech krajach (Nigeria, Ghana, RPA), a Afryka ma ich ponad 50. Na początku byłem przytłoczony, kiedy pytali: nad czym pracujecie? Ilu jest ludzi w Afryce? Powiedziałem: „Miliard”. To był ten moment, kiedy uświadomiłem sobie, jakie to będzie ogromne przedsięwzięcie – powiedział CNN Shola Akinlade, CEO Paystack.

W ciągu ostatniego roku pandemia koronawirusa przyśpieszyła rozwój cyfrowych usług finansowych w Afryce. Fintechy mogą pomóc w walce z wykluczeniem finansowym na kontynencie, gdzie ok. połowa ludzi w wieku powyżej 15 lat nie posiada dostępu do bankowości mobilnej.

W Nigerii działa ponad 200 fintechów, a region ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony globalnych graczy pokroju Visa i Mastercard.  Zgodnie z raportem McKinsey&Company suma dofinansowania dla nigeryjskich fintechów pomiędzy 2014 i 2019 rokiem osiągnęła poziom 600 mln dolarów.