eToro działa w Polsce od grudnia 2016 roku. Pojawienie się platformy na polskim rynku zostało ogłoszone podczas wrocławskiego kongresu Impact’16 Fintech/Insurtech.

– eToro znosi bariery w tradingu, dając każdemu z 6 milionów użytkowników, bezpośredni dostęp do światowych rynków finansowych. Od grudnia 2016 roku także Polacy mają możliwość inwestowania w ponad 1400 instrumentów, na które składają się akcje, waluty, surowce, indeksy giełdowe oraz fundusze ETF. Z wielką chęcią dodajemy do portfolio także spółkę Snap Inc. – mówi Yoni Assia, prezes eToro.

Snapchat poszukuje inwestorów

eToro, umożliwi polskim użytkownikom inwestowanie w kontrakty CFD na akcje spółki Snap Inc. już w dniu jej debiutu giełdowego. IPO twórcy popularnej aplikacji Snapchat spodziewane jest w pierwszym tygodniu marca i będzie jednym z największych debiutów w amerykańskiej branży technologicznej w ciągu ostatnich lat.

Snap Inc. zamierza pozyskać z giełdy 3,2 mld USD, co może doprowadzić do wzrostu wartości firmy do 25 mld USD. Snapchat, który powstał w 2012 r., ma obecnie 300 mln aktywnych użytkowników. Ponad 60 proc. z nich to osoby w wieku 13-24 lata.

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o możliwości pojawienia się nowych zawodów ze względu na rozwój technologii. Nastolatku, może warto wyłączyć czasem Snapchata i zostać #cyberochroniarzem?

Garść informacji o eToro

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Na oferowanej przez nią platformie zarejestrowanych jest 6 milionów użytkowników z ponad 140 krajów, a codziennie otwierane są tysiące nowych rachunków. Misją serwisu jest zrewolucjonizowanie dostępu do rynków finansowych i sprawienie, aby proces tradingowy i inwestycyjny był bardziej społecznościowy, przyjazny i transparentny.

W ciągu ostatnich 10 lat eToro stało się rynkowym liderem w zakresie „social tradingu” i zostało nagrodzone w wielu prestiżowych konkursach, włączając nagrodę Best of Show na FinovateEurope 2017. Yoni Assia, prezes i współzałożyciel firmy, został wymieniony jako jedna z najbardziej wpływowych osób w sektorze FinTech na stworzonej przez Financial News liście FinTech 40.

Globalna platforma społecznościowa eToro pozwala użytkownikom na wzajemną komunikację, kopiowanie i śledzenie w celu skorzystania z wiedzy i sukcesu innych. Element społecznościowy jest jedyny w swoim rodzaju i sprawia, że trading jest bardziej transparentny i otwarty, odmiennie niż na tradycyjnych platformach tradingowych.

Platfroma podlega regulacjom cypryjskiego CySEC i brytyjskiego FCA.