Mintos to platforma p2p, która umożliwia zainwestowanie środków w pożyczki udzielane klientom biznesowym i indywidualnym. Na platformie dostępna jest oferta pochodząca z 60 firm pożyczkowych z 28 krajów świata, w tym 13 z Polski.

Mintos działa na rynku od 4 lat, ale w Polsce jest dostępny od 2017 roku. Pod koniec 2018 roku liczba inwestorów z Polski wynosiła już 6,3 tys. osób – tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy przybyło ich ponad 4 tysiące. Łączna kwota inwestycji Polaków przekroczyła 44,5 mln euro (średnio 3,6 tys. euro, ok. 15 tys. zł). Z informacji prasowej wynika, że Polacy najchętniej inwestują w pożyczki udzielane w PLN oraz EUR.

Pół miliarda euro w 4 miesiące

– Mintos rozwija się bardzo dynamicznie i systematycznie realizuje postawione przed sobą cele. W 2018 roku zakładaliśmy, że przekroczymy 1 mld euro w zainwestowanych środkach i zrealizowaliśmy ten cel do końca sierpnia. Kolejne 0,5 mld euro zostało zainwestowane na naszej platformie do grudnia, czyli w ciągu zaledwie 4 miesięcy. To olbrzymi skok w naszej działalności. W ślad za tym idzie też coraz większa liczba inwestorów, których mamy dziś ponad 100 000. Polska jest jednym z głównych krajów na naszej platformie i jednym z najdynamiczniej rozwijających się. Na koniec 2018 roku blisko 6 300 polskich inwestorów było zarejestrowanych na Mintosie, czyli ponad trzykrotnie więcej niż na koniec 2017 roku. Cieszy nas, że polscy inwestorzy zaufali naszej platformie” – powiedział Martins Sulte współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający Mintos.

Mintos planuje dalszy rozwój – w listopadzie 2018 roku spółka pozyskała 5 mln euro, które planuje przeznaczyć na udostępnienie swoim klientom międzynarodowych numerów rachunków bankowych (IBAN) oraz wydanie kart debetowych. W planach jest też aplikacja mobilna.