Beneficjentami Programu Polska Bezgotówkowa będą mogli zostać przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają lub prowadzą działalność w internecie (oferują sprzedaż usług lub towarów) i nie mają jeszcze (oraz nie mieli w ciągu ostatnich 12 miesięcy) umowy z agentem rozliczeniowym na przyjmowanie płatności bezgotówkowych, w tym płatności instrumentami płatniczymi opartymi na kartach Visa i Mastercard.
Autopay pierwszym partnerem programu od Polski Bezgotówkowej
Z oferowanego wsparcia mogą skorzystać również akceptanci korzystający z terminali płatniczych (również w ramach Programu Polska Bezgotówkowa) oraz podmioty, które wcześniej przyjmowały płatności cyfrowe poprzez dowolną platformę zakupową (marketplace). Warunkiem jest założenie własnego e-sklepu.
Przedsiębiorcy działający w internecie i zakwalifikowani do Programu otrzymają dofinansowanie na pokrycie kosztów płatności bezgotówkowych w swoich sklepach internetowych i finansowanie obsługi transakcji dokonanych kartami Visa i Mastercard przez okres do 12 miesięcy lub do momentu osiągnięcia sumy transakcji w wysokości 50 tys. PLN brutto.
Dodatkowo, dzięki promocji od Autopay, sklep nie poniesie żadnych kosztów za obsługę transakcji BLIK i przez tzw. Pay-by-Link, czyli szybkie przelewy elektroniczne (również do kwoty 50 tys. zł).
Z badania przeprowadzonego z okazji Tygodnia Płatności Bezgotówkowych, wynika, że 7 na 10 Polaków pozytywnie ocenia dostęp do wyboru metody płatności w sklepach i punktach samoobsługowych. Co więcej, różnorodne rozwiązania płatnicze doceniane są również w komunikacji publicznej (62%), w urzędach miejskich i gminach wiejskich (61%) oraz w strefach parkingowych (58%).
Co do samego Autopay to kilka miesięcy temu pisaliśmy, że fintech rozszerza ofertę zakupu e-winie autostradowych o Bułgarię, a wkrótce również o Rumunię. Tym samym firma umożliwi nabycie e-winiet we wszystkich krajach, w których obowiązuje ta forma opłat drogowych. Winiety można nabyć na stronie i w aplikacji Autopay Mobility.