Pozostałe państwa to Czechy, Słowacja, Litwa, Łotwa, Estonia, Rumunia i Węgry. Alibaba Cloud oferuje takie usługi jak hosting, wirtualne serwery, storage, backup, rozwiązanie sieciowe, Internet of Things, Big Data, czy sztuczna inteligencja. Na razie firmy nie ujawniły finansowych szczegółów umowy.

Chińska chmura na wyłączność – współpraca ABC Data i Alibaby

Polskie firmy będą miały dostęp do wsparcia technicznego Alibaba Cloud w języku polskim. Ich dane mają być przechowywane w data center we Frankfurcie, lub dowolnym z 17 centrów danych Alibaba Cloud – według preferencji klienta. Chińczycy chcą się stać firmą pierwszego wyboru jeżeli chodzi o rozwiązania chmurowe w tej części Europy.

Dodatkowo firma Jacka Ma (zdjęcie powyżej) pomoże polskim firmom, które chcę rozwijać swój biznes w Chinach i  w całym regionie Azji i Pacyfiku. Przedsiębiorcy będą mieli dostęp do szytych na miarę rozwiązań, które pomogą w ekspansji. Wszystko za sprawę ogromnego doświadczenia Alibaba Cloud – czytamy w komunikacie.

To nie pierwszy przypadek współpracy ABC Data z chińskim potentatem. W 2017 roku firma została dystrybutorem smartfonów Xiaomi na rynki krajów bałtyckich, w tym oczywiście Polski. Teraz zamierza kontynuować ten trend, zapewne mając nadzieję na poprawę kursu swoich akcji na GPW, które ostatnimi czasy nie są w najlepszej kondycji. Współpraca z tak dużym graczem jak Alibaba to na pewno krok w ciekawym kierunku, szczególnie biorąc pod uwagę, że ABC Data będzie miała wyłączność na oferowanie ich usług chmurowych.

Alibaba Cloud, powstała w roku 2009. Jest częścią Alibaba Group i oferuje rozwiązania chmurowe. Firma oferuje kompleksowe portfolio usług w modelu cloud klientom na całym świecie – w tym firmom sprzedającym produkty za pośrednictwem platform e-commerce Alibaba Group, start-upom, korporacjom i instytucjom państwowym.