Ideą konkursu Digital Champions jest wyróżnienie firm odnoszących sukcesy w transformacji cyfrowej. Jury w swoich ocenach brało pod uwagę m.in. wprowadzenie innowacyjnych produktów na rynek oraz wdrażanie modeli biznesowych wykorzystujących możliwości jakie przynosi nowoczesna technologia. Przedsiębiorstwa rywalizowały w czterech kategoriach: Cyfrowy produkt/usługa, Cyfrowa transformacja, Cyfrowy ekosystem oraz Osobowość Cyfrowego Biznesu. Laureatem pierwszej kategorii została polska firma technologiczna Funtronic.

Czytaj także: Czy wiesz ile czasu spędzasz w sieci?

Międzynarodowa wizytówka

Jest to pierwsza tak prestiżowa nagroda, którą firma Funtronic otrzymała za swoją działalność. Szczególnie należy docenić fakt, że o tytuł laureata rywalizowało ponad 50 przedsiębiorstw działających na polskim rynku. Organizatorzy w szczególności docenili technologię Magicznego Dywanu oraz potencjał biznesowy zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.

– Polska to bez wątpienia kraj, w którym technologie cyfrowe rozwijają się bardzo szybko. Stąd też, każdego roku wyróżniamy najbardziej wybijające się projekty oraz postacie, które mogą być wizytówką Polski na arenie międzynarodowej. Podłoga interaktywna Magiczny Dywan ma bez wątpienia szansę na odniesienie takiego sukcesu, ponieważ udowadnia, że można doskonale połączyć nowe technologie, aktywność ruchową oraz edukację lub rehabilitację – mówi prof. Piotr Płoszajski, członek jury konkursowego oraz kierownik Katedry Teorii Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej.

– Mam nadzieję, że nagroda Digital Champions pozwoli wszystkim laureatom sięgnąć po kolejne sukcesy – dodaje Płoszajski.

Czytaj także: SkyCash pomoże zaplanować podróż

Rekordowy rok

Zdobycie nagrody głównej w konkursie Digital Champions przez firmę Funtronic to już kolejne wyróżnienie w tym roku. Zaledwie miesiąc wcześniej spółka została wyróżniona znakiem jakości KidZone dla marek oferujących produkty o największym wkładzie w rozwój dzieci, a już latem firma ogłosiła rekordowe przychody.

– Ten rok jest bardzo dobrym dla naszego biznesu – krótko komentuje Maciej Mazurkiewicz, Prezes firmy Funtronic.

– Swój roczny cel biznesowy osiągnęliśmy już w lipcu, zwiększyliśmy udział eksportu do ponad 70 proc. ogółu sprzedaży, uruchomiliśmy nowe pakiety zgodnie z wcześniejszymi założeniami, a ponadto nasz produkt zostaje wyróżniony w prestiżowych konkursach branżowych. Jesteśmy zmotywowani do tego, aby przyszły rok był jeszcze lepszy. Już teraz mogę zdradzić, że planujemy zwiększyć swoją ekspansję zagraniczną o kolejne kontynenty – mówi Mazurkiewicz.

Magiczny Dywan to polskie urządzenie, które jako pierwsze na świecie zamienia edukację i rehabilitację w zabawę. Wykorzystanie interaktywnej formy, zachęcanie do aktywności fizycznej oraz do pracy w grupie to główne wyróżniki polskiej podłogi interaktywnej. Obecnie z polskiego urządzenia korzysta ponad 4000 ośrodków na całym świecie, m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Wielkiej Brytanii, Holandii, czy Ukrainie.