Wywodzący się z Malty ShadowBet ogłaszając konkurs jasno sprecyzował wygląd idealnego kasyna stawiają na nowoczesną technologię oprogramowania oraz elastyczne mechanizmy wspierające organizowanie promocji oraz gamifikacji klientów kasyna. Kolejnym istotnym warunkiem stawianym przez organizatora było bezpieczeństwo informacji. Każda z firm biorących udział w konkursie zobowiązana była posiadać certyfikat ISO27001. Wymóg ten nie pozostaje bez znaczenia, głównie w kontekście nowych unijnych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych RODO.

Czytaj także: Ten fintech pozwala płacić złotem

Jak Polacy chcą zdobywać rynek internetowych kasyn?

Zaproszenie do konkursu było pokłosiem spotkania przedstawicieli ShadowBet i Sygnisoft podczas londyńskich targów ICE Totally Gaming w 2016 roku. Dzięki programistom, analitykom biznesowym oraz project managerom SygniSoft, doświadczonym w branży rozwiązań rozrywki w internecie, firmy znalazły płaszczyznę do rozmów o potencjalnej współpracy.

– Konkurencja, w szczególności dwie pozostałe firmy, które razem z nami trafiły do  ścisłego finału, miały bardzo ciekawe i zaawansowane rozwiązania, lecz naszym atutem była nowoczesna technologia, która przesądziła o wygranej. Większość rozwiązań funkcjonujących na rynku powstała wiele lat temu i dzisiaj ma duży dług technologiczny.  W naszym przypadku użycie AngularJS do programowania interfejsu przyniosło wiele korzyści, zaczynając od możliwości programistycznych, a kończąc na wydajności infrastruktury serwerowej. – Rafał Stępniewski CEO Sygnisoft SA

Efekt współpracy polskiej firmy z międzynarodowym kasynem będzie widoczny już wiosną 2018 roku. Co prawda polscy gracze nie będą mieć możliwości sprawdzenia rozwiązania w praktyce ze względu na obowiązujące w Polsce prawo dotyczące zakazu funkcjonowania kasyn internetowych umożliwiających obywatelom Rzeczpospolitej Polskiej udziału w grach hazardowych.