Polska giełda kryptowalut sponsorem klubu z Premier League

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Kryptowaluty
Opublikowano: 9 lipca 2018, 13:53 Aktualizacja: 20 lutego 2019, 19:59

Polska giełda kryptowalut CoinDeal została oficjalnym sponsorem klubu Wolverhampton Wanderers, który w sezonie 2018/19 będzie występował w angielskiej Premier League. To pierwszy taki przypadek w historii, aby logo krypto giełdy znalazło się na koszulkach klubu sportowego.

Logo CoinDeal znajdzie się na rękawkach koszulek „Wilków”. Będzie także widoczne podczas meczów na obiekcie Wolverhampton, Molineux Stadium.

Wolverhampton Wanderers to trzykrotny mistrz Anglii i czterokrotny zdobywca Pucharu Anglii. Ostatnie poważne sukcesy klub święcił na przełomie lat 50-tych i 60-tych. W zeszłym sezonie „Wilki” występowały na drugim szczeblu rozgrywkowym, gdzie zajęły pierwsze miejsce i pewnie awansowały do Premier League.

CoinDeal – co wiemy o polskiej giełdzie kryptowalut?

Platforma CoinDeal została założona przez trzech mieszkańców Wrocławia – Adama Bicza (CEO), Kajetana Maćkowiaka (CMO, zdjęcie powyżej) i Filipa Dzierżaka (CTO). Platforma jest zarejestrowana na Cyprze, podobnie jak spółka-matka Verified Solutions (również należąca do Bicza i Maćkowiaka). To oczywiście pokłosie sprzyjających regulacji.

Z informacji na stronie CoinDeal wynika, że Cypr to tylko przejściowa lokalizacja. Docelowo spółka chce zdobyć licencję FINMA w Szwajcarii. Firma ma trzy biura – w Szwajcarii, na Cyprze i w Polsce (we Wrocławiu). Działalność spółki w Polsce skupiona jest głównie na tworzeniu oprogramowania i innych rozwiązań z obszaru IT – czytamy na stronie CoinDeal.

Kilka miesięcy temu głośno było o innej polskiej giełdzie kryptowalut – BitBay, która z powodów regulacyjnych musiała przenieść się na Maltę. BitBay został wpisany na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Firma założona przez Sylwestra Suszka to największa giełda kryptowalut w Polsce i jedna z największych na świecie. Sam prezes kilka miesięcy temu apelował do premiera Mateusza Morawieckiego o regulacje dla rynku kryptowalut.

Co ciekawe w zeszłym miesiącu KNF wydał komunikat, w którym stwierdził, że giełdy kryptowalut mogą legalnie działać na terenie Polski, a wpisywanie niektórych z nich na listę ostrzeżeń wynika z tego, że świadczyły one usługi płatnicze bez wymaganego zezwolenia KNF. Tego rodzaju niepewność prawna bez wątpienia nie pomaga legalnie działającym podmiotom z branży „krypto”. Nadzorca stara się to zmienić, między innymi poprzez dialog w ramach Grupy roboczej ds. blockchain, w której znajdują się także podmioty operujące „walutami” wirtualnymi.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

polska-gielda-kryptowalut-sponsorem-klubu-z-premier-league