Logo CoinDeal znajdzie się na rękawkach koszulek „Wilków”. Będzie także widoczne podczas meczów na obiekcie Wolverhampton, Molineux Stadium.

Wolverhampton Wanderers to trzykrotny mistrz Anglii i czterokrotny zdobywca Pucharu Anglii. Ostatnie poważne sukcesy klub święcił na przełomie lat 50-tych i 60-tych. W zeszłym sezonie „Wilki” występowały na drugim szczeblu rozgrywkowym, gdzie zajęły pierwsze miejsce i pewnie awansowały do Premier League.

CoinDeal – co wiemy o polskiej giełdzie kryptowalut?

Platforma CoinDeal została założona przez trzech mieszkańców Wrocławia – Adama Bicza (CEO), Kajetana Maćkowiaka (CMO, zdjęcie powyżej) i Filipa Dzierżaka (CTO). Platforma jest zarejestrowana na Cyprze, podobnie jak spółka-matka Verified Solutions (również należąca do Bicza i Maćkowiaka). To oczywiście pokłosie sprzyjających regulacji.

Z informacji na stronie CoinDeal wynika, że Cypr to tylko przejściowa lokalizacja. Docelowo spółka chce zdobyć licencję FINMA w Szwajcarii. Firma ma trzy biura – w Szwajcarii, na Cyprze i w Polsce (we Wrocławiu). Działalność spółki w Polsce skupiona jest głównie na tworzeniu oprogramowania i innych rozwiązań z obszaru IT – czytamy na stronie CoinDeal.

Kilka miesięcy temu głośno było o innej polskiej giełdzie kryptowalut – BitBay, która z powodów regulacyjnych musiała przenieść się na Maltę. BitBay został wpisany na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Firma założona przez Sylwestra Suszka to największa giełda kryptowalut w Polsce i jedna z największych na świecie. Sam prezes kilka miesięcy temu apelował do premiera Mateusza Morawieckiego o regulacje dla rynku kryptowalut.

Co ciekawe w zeszłym miesiącu KNF wydał komunikat, w którym stwierdził, że giełdy kryptowalut mogą legalnie działać na terenie Polski, a wpisywanie niektórych z nich na listę ostrzeżeń wynika z tego, że świadczyły one usługi płatnicze bez wymaganego zezwolenia KNF. Tego rodzaju niepewność prawna bez wątpienia nie pomaga legalnie działającym podmiotom z branży „krypto”. Nadzorca stara się to zmienić, między innymi poprzez dialog w ramach Grupy roboczej ds. blockchain, w której znajdują się także podmioty operujące „walutami” wirtualnymi.