To właśnie ten sektor w największym stopniu zmienia rynek finansowy i wyznacza trendy, za którymi podążają ogromne inwestycje. Fintechy działają globalnie, agresywnie wchodząc na nowe rynki i sprawiając, że banki muszą dostosować się do nowej rzeczywistości – i zazwyczaj wychodzi im to całkiem nieźle. Tak duże zmiany to także wyzwanie dla krajowych regulatorów i nadzorców. Przepisy muszą nadążać za trendami, jednocześnie pamiętając o ochronie rynku i konsumentów.

Fintech wyznacza globalne trendy

Między innymi o tym porozmawiają jutro w Krynicy przedstawiciele takich firm jak Vivus Finance, PayU, czy Mastercard. Dyskusja odbędzie się w ramach panelu „Polska już nie jest samotną wyspą. Globalizacja usług finansowych staje się faktem”. W debacie wezmą udział: Ewa Wernerowicz – CEO Vivus Finance, Bartosz Berestecki -PayU, Artur Granicki – Wardyński i Wspólnicy oraz Tomasz Owczarek – dyrektor sprzedaży w Mastercard. Dyskusję moderować będzie Beata Tomaszkiewcz z Pulsu Biznesu.

Paneliści będą mówić o dynamicznych zmianach, jakie zachodzą w branży finansowej. Celem dyskusji będzie analiza obecnej sytuacji na rynku usług finansowych oraz omówienie doświadczeń sektora publicznego i prywatnego we współpracy z innowacyjnymi firmami technologicznymi – czyli przede wszystkim z fintechami.

Jak regulować, by pobudzić rozwój i zachować bezpieczeństwo? Czy regulacje krajowe sprzyjają transgraniczności usług finansowych, czy wręcz przeciwnie? Jak wygląda sytuacja obcokrajowców na polskim rynku finansowym? I jakie koszty ponosimy w związku z brakiem harmonizacji na rynku? To właśnie na te pytania postarają się odpowiedzieć eksperci.