Podczas dwóch dni debat i wystąpień, polscy i zagraniczni eksperci rozmawiali o wpływie technologii na przyszłość biznesu. W kongresie wzięło udział ponad 2,5 tys. uczestników oraz ponad 150 panelistów i mówców, reprezentujących takie branże jak fintech, insurtech i big data jak również finanse, bankowość, ubezpieczenia, IT, doradztwo, w tym grono startupów, inwestorów, liderów rynku jak i administracji publicznej. Fintek.pl był jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Czytaj także: Dane osobowe na wagę złota? Polacy cieszą się z rozporządzenia RODO

Future Tech Congress – podsumowanie wydarzenia

Mateusz Morawiecki FutureTech Congress. Źródło - FutureTech Congress.

Gość honorowy Kongresu, Wicepremier Mateusz Morawiecki, podczas swojego wystąpienia podkreślał, że polskie fintechowe rozwiązania przebijają się już na międzynarodowych rynkach.

– Chcemy być Doliną Krzemową Europy Środkowo-Wschodniej. Coraz więcej twórczych projektów, wspólnych inicjatyw ma miejsce w Polsce i krajach Europy Środkowej – tłumaczył Morawiecki pierwszego dnia FutureTech Congress.

– Państwo powinno tworzyć dla przedsiębiorców możliwie dobre warunki do rozwoju. Jeśli możemy też wspierać ich grantami czy inspirowaniem współpracy z uczelniami i innymi firmami to tak właśnie rodzą się nowoczesne ekosystemy gospodarcze – podkreślał Wicepremier. Więcej o przemowie ministra Morawieckiego pisaliśmy na Fintek.pl już w minioną środę.

Na FutureTech Congress, którego organizatorem było MM Conferences S.A., składały się trzy ścieżki tematyczne: FinTech Digital Congress, InsurTech Digital Congress, BIG DATA: Think Big CEE Congress. Podczas każdej z tych części omawiane były tematy dotyczące perspektyw rozwoju tych sektorów.

Mówcami Kongresu byli zarówno eksperci z zagranicy m.in.: Chris Skinner, Stephen Brobst, Spiros Margaris czy Ghela Boskovich, jak i czołowi polscy przedsiębiorcy i menedżerowie z sektora finansowego i technologicznego: Zbigniew Jagiełło, Łukasz Wejchert czy Cezary Stypułkowski.

Kongresowi towarzyszyło również FutureTech Night wraz z rozdaniem nagród FutureTech Awards dla najlepszych rozwiązań, produktów i usług w branży fintech, insurtech i big data. Wśród nagrodzonych firm znaleźli się ZenCard, Alfavox, Grupa Warta, Polski Standard Płatności, Vivus Finance, Currency One, Alior Bank oraz Samsung Electronics Polska.