Partner serwisu Visa dla biznesu

Polski fintech Autenti ma kolejnego klienta

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 2 kwietnia 2019, 10:22 Aktualizacja: 4 czerwca 2019, 10:50

Autenti nawiązuje współpracę z kolejną dużą firmą. Tym razem z elektronicznego podpisywania dokumentów skorzystają klienci towarzystwa ubezpieczeniowego Vienna Life. To już kolejny partner polskiego fintechu – wcześniej do tego grona dołączyły BNP Paribas, Siemens Finance i pośrednicy z grupy Open Finance. Vienna Life to pierwszy sprzedawca ubezpieczeń na życie w Polsce, który zdecydował się na podpisywanie dokumentów online.

Polski fintech Autenti ma kolejnego klienta

E-podpisy w Vienna Life będą dostępne w systemie do zawierania umów eWniosek. Nowa usługa pozwala zawrzeć umowę ubezpieczenia na życie z wykorzystaniem zaawansowanego podpisu elektronicznego przez Internet. Jest to możliwe poprzez platformę do podpisywania dokumentów online stworzoną przez Autenti.

Podpisywanie dokumentów online w Vienna Life

Cały proces można przejść teraz w trzech prostych krokach. W pierwszej kolejności badane są potrzeby i oczekiwania klienta, co do charakteru umowy ubezpieczenia i jej warunków. Po doborze odpowiedniego dla danego klienta produktu następuje wypełnienie i rejestracja wniosku.

Następnie klient otrzymuje elektronicznie komplet dokumentów niezbędnych do zawarcia wybranej umowy. Ostatni krok to podpisanie dokumentów, które może nastąpić za pomocą zaawansowanego podpisu elektronicznego. Co ważne i wygodne dla klienta, aby skorzystać z e-podpisu nie trzeba posiadać konta na platformie Autenti, wystarczy do tego jedynie komputer, tablet lub smartfon. Ten sposób zatwierdzenia dokumentów jest prawnie wiążący, a także spełnia wymogi w zakresie bezpieczeństwa danych.

W sumie z platformy Autenti skorzystało już ponad 50 tys. klientów. Platforma pozwala na pełną obsługę transakcji przez Internet – od nadania dokumentu, poprzez podpis elektroniczny z certyfikatem aż po wygenerowanie linków prowadzących do płatności.

Vienna Life to kolejny duży partner Autenti. Przypomnijmy, że we wrześniu Autenti podpisało umowę z BNP Paribas, dzięki czemu klienci banku mogą w bardzo prosty sposób zawierać umowy kredytowe  – na dowolnym urządzenie z dostępem do Internetu. Z kolei we współpracy z Autenti Siemens Finance wdrożył pożyczkę leasingową i leasing online. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

polski-fintech-autenti-ma-kolejnego-klienta