Partner serwisu Visa dla biznesu

Polski fintech Luna pozyskał 2,5 mln dolarów

Fintek
Fintek
#Fundraising#Start up
Opublikowano: 17 grudnia 2019, 15:01 Aktualizacja: 18 grudnia 2019, 11:52

Polski startup Luna otrzymał 2,5 mln dolarów na dalszy rozwój w zakończonej właśnie fazie seed. Łącznie fintech wsparło już 5 funduszy VC oraz 5 inwestorów prywatnych.

Znamy laureatów nagród API – Ambasadorzy Polskich Innowacji 2020

Luna pozyskała środki od takich inwestorów jak Kima Ventures, Black Pearls czy Passion Capital, który po 9 latach działalności i zaangażowaniu w przeszło 70 międzynarodowych projektów po raz pierwszy zdecydował się wesprzeć partnera z Polski.

Spory sukces polskiego fintechu

W komunikacie czytamy, że Luna łączy dwa światy – programistów i specjalistów, takich jak analitycy, czy menadżerowie, którzy korzystają z danych na przykład na potrzeby rozwoju biznesu. System zapewnia dialog w czasie rzeczywistym pomiędzy zakodowanymi informacjami i obrazem. Przykładowo, osoba analizująca wykresy, przetwarzając dane w tabelach, jednocześnie tworzy nowy kod dla programistów, którzy mogą dalej automatyzować cały proces. Daje to ogromne możliwości. Pozwala użytkownikom na testowanie praktycznie „od ręki” wielu hipotez, bez konieczności uczenia się programowania i umożliwia im wypracowanie w znacznie krótszym czasie optymalnych rozwiązań.

Uniwersalność Luny ma polegać także na sporej kompatybilności z wieloma innymi językami programowania. Dzięki wykorzystaniu  technologii GraalVM, Luna może swobodnie i bez utraty szybkości działania korzystać z bibliotek w Python, R, JavaScript, C, C++, Rust, lub Javie.

Warto dodać, że polski fintech został uznany za jedną z 20 najbardziej przełomowych technologii na świecie przez think-thank Singularity University. Dzięki zwycięstwu w polskiej edycji konkursu twórcy Luny przeszli 10-tygodniowy program inkubacyjny w Singularity University w Dolinie Krzemowej realizowany między innymi w siedzibie organizacji w NASA Research Center.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

polski-fintech-luna-pozyskal-25-mln-dolarow