Dzięki specjalnej aplikacji PayEye, możemy połączyć naszą kartę płatniczą ze swoim selfie, a następnie do potwierdzenia płatności w sklepie wystarczy jedynie jedno spojrzenie na terminal płatniczy.

Fintech PayEye rozpoczyna działalność w USA

PayEye rozpoczyna swoją aktywność na rynku amerykańskim w Lansing w stanie Michigan. Ta lokalizacja ma odgrywać kluczową rolę w globalnym rozwoju firmy, szczególnie ze względu na obecność młodych ludzi, głównie studentów, którzy stanowią znaczącą i aktywną grupę użytkowników usługi PayEye. Miasta studenckie i kampusy uniwersyteckie, takie jak Michigan State University (MSU) – jedna z największych uczelni w Stanach Zjednoczonych, mają stanowić idealną bazę dla rozwoju i popularyzacji usług PayEye – czytamy w komunikacie.

Pierwsze płatności na terminalach eyePOS w USA to dopiero początek amerykańskiej ekspansji. W kolejnym roku, PayEye planuje nawiązać współpracę z pierwszą globalną siecią handlową w USA. Szczegóły dotyczące tego partnerstwa zostaną oficjalnie ogłoszone w drugim kwartale 2024 roku.

Wraz ze Stripe – globalnym dostawcą usług płatności elektronicznych, fintech planuje wprowadzić płatności biometryczne do szerokiego grona klientów w całych Stanach Zjednoczonych. Równocześnie PayEye szykuje się do wprowadzenia w USA usługi e-payeye, która umożliwia płatności „jednym kliknięciem” w sklepach e-commerce. Ta metoda płatności jest dostępna na polskim rynku od września bieżącego roku. W celu jej popularyzacji nad Wisłą PayEye nawiązał partnerstwo z Visa Polska.

– W USA jak nigdzie indziej czas to luksus, dlatego wprowadzamy do Stanów Zjednoczonych to najbardziej innowacyjne, szybkie i bezpieczne rozwiązanie płatności biometrycznych. Nasza technologia pozwala już od dziś również amerykańskim klientom na dokonywanie płatności jedynie za pomocą spojrzenia, eliminując konieczność posiadania przy sobie fizycznych środków płatniczych – mówi Gary Burtka, Prezes ds. Operacji w Ameryce Północnej PayEye.