System umożliwia też wypłatę tanich pożyczek pod zastaw pensji. Wszystkie rozwiązania finansowe są dostępne z poziomu aplikacji mobilnej, którą można pobrać z App Store i Google Play. Fintech przygotował również nową wersję swojej strony internetowej, tym razem także w polskiej wersji językowej.

Symmetrical to polsko-brytyjski fintech, założony przez Piotra Smolenia i Daniela Wartołowskiego (zdjęcie powyżej).

Nowe rozwiązanie fintechu Symmetrical

Dzięki platformie do obsługi tak zwanych „finansów pracowniczych” każdy pracownik za pośrednictwem pracodawcy, który zdecydował się zintegrować swój system płacowy z Symmetricalem, będzie mógł zawnioskować o wcześniejszą wypłatę wynagrodzenia i natychmiast ją otrzymać na swoje konto.

Dostępna dla niego cześć pensji uzależniona będzie od przepracowanych w danym miesiącu dni. Natomiast dotychczasowy comiesięczny przelew będzie pomniejszany o dokonane wcześniej wypłaty i ewentualną prowizję, o ile koszt zaliczki obciążać będzie pracownika a nie pracodawcę – wyjaśnia firma w komunikacie prasowym.

Platforma Symmetrical pozwala pracownikom (za pośrednictwem swoich pracodawców) na dostęp do niedrogich produktów finansowych. Obok zaliczki pracowniczej w ofercie fintechu dostępna jest także pożyczka. W tym przypadku platforma Symmetrical pozwala pracownikom wykorzystać ich dane i fakt zatrudnienia w celu uzyskania najlepszej oferty kredytu, od którego raty będą automatycznie potrącane z wypłacanej pensji.

Warto przypomnieć, że pod koniec maja spółka pozyskała prawie 6 mln złotych na dalszy rozwój w ramach rundy pre-seed. Była to jedna z największych inwestycji na polskim rynku fintech na tak wczesnym etapie działalności. Z kolei w połowie czerwca Symmetrical został zwycięzcą konkursu ABSL Start-Up Challenge.