Partner serwisu Visa dla biznesu

Polski fundusz inwestuje 1 mln złotych w startup z Niemiec

Fintek
Fintek
#Fundraising#Start up
Opublikowano: 13 sierpnia 2019, 13:18 Aktualizacja: 13 sierpnia 2019, 14:04

Polski fundusz bValue zainwestował 1 milion złotych w niemiecki startup Roq.ad. Firma stworzyła narzędzie do marketingu online, które łączy dane o aktywności klienta na wszystkich urządzeniach online i w świecie stacjonarnym. Roq.ad dostarcza swoje usługi niemieckim oddziałom takich firm jak Deutsche Bahn, McDonald’s, Mercedes, Volkswagen czy Red Bull.

Polski fundusz inwestuje 1 mln złotych w startup z Niemiec

Co ciekawe, w ponad 20-osobowym zespole pracuje kilku Polaków, a oddział technologiczny firmy znajduje się w Poznaniu i działa pod kierownictwem Bartosza Bogackiego (CTO). Berliński startup powstał na początku 2015 roku. Wykorzystuje założenie “cross-device marketingu” – potencjalni klienci korzystają z różnych urządzeń (komputery, smartfony, tablety), a ich trafne rozpoznanie i połączenie daje lepsze rezultaty zakupowe. Narzędzie wskazuje, jaką drogą budować najtrwalsze relacje z klientem, zarówno w świecie online, jak i offline.

bValue inwestuje 1 mln złotych w startup Roq.ad

Pomysłodawcą niemieckiej firmy jest Carsten Frien (po środku na zdjęciu głównym), który wcześniej założył już siedem startupów, w tym notowany na paryskiej giełdzie Madvertise (przychody powyżej 20 mln euro). Frien ma też za sobą doświadczenie w niemieckim i brytyjskim oddziale AOL. W Roq.ad postawił na machine learning – algorytmy łączące anonimowe dane z urządzeń elektronicznych z aktywnością klientów np. w sklepach stacjonarnych czy punktach usługowych.

W sumie bValue, założone i kierowane przez Macieja Balsewicza, dysponuje środkami w kwocie około 100 mln zł. Fundusz zamierza zainwestować w 20-30 spółek kwotę od 100 tys. euro (w fazie seed) do 1 mln euro (w rundzie Pre-A). Skupia się przede wszystkim na szukaniu przedsiębiorców, którzy za pośrednictwem nowych technologii rozwiązują realne problemy na rynkach globalnych – czytamy w komunikacie.

Na oku bValue znajdują się przede wszystkim Białoruś, Ukraina, kraje bałtyckie, Rumunia, Węgry i Bułgaria, gdzie ekosystem VC nie jest tak rozwinięty, jak w zachodniej Europie. Fundusz posiada już na tych rynkach ponad 100 konsultantów.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

polski-fundusz-inwestuje-1-mln-zlotych-w-startup-z-niemiec