Partner serwisu Visa dla biznesu

Polski startup globalnym partnerem Microsoft

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Start up
Opublikowano: 22 maja 2019, 13:32 Aktualizacja: 22 maja 2019, 15:38

Microsoft podpisał umowę o partnerstwie z polskim startupem Skriware. Gigant z Redmond wesprze polską firmę w rozwijaniu i upowszechnianiu autorskich rozwiązań edukacyjnych.

Polski startup globalnym partnerem Microsoft

Skriware to startup z Grupy Daftcode, dostarczający własne rozwiązanie edukacyjne oparte o technologię druku 3D. Misją Skriware jest pomoc w kształceniu kluczowych na rynku pracy kompetencji STEAM – Science, Technology, Engineering, the Arts and Mathematics. W nauczaniu dzieci i młodzieży ma pomóc autorski ekosystem, składający się z łatwych w obsłudze drukarek 3D, programowalnych robotów oraz platformy e-learningowej.

Współpraca Skriware i Microsoft

Skriware umieścił swoje oprogramowanie w chmurze obliczeniowej Microsoft Azure, w związku z czym otrzymał certyfikację od giganta z USA. Startup zaimplementował też system automatycznego logowania pomiędzy Office 365 i platformą Skriware Academy, co ułatwi użytkownikom produktu Microsoft korzystanie z zasobów edukacyjnych polskiej firmy.

Oprócz wspólnego tworzenia nowoczesnych rozwiązań w sektorze EdTech startup będzie mógł również liczyć na wsparcie techniczne i marketingowe giganta IT. W ramach współpracy promocyjnej Microsoft i Skriware będą wspólnie uczestniczyć w największych targach i wydarzeniach branżowych.

Partnerstwo z Microsoft otwiera Skriware drzwi do współpracy z kolejnymi partnerami. Dzięki temu twórcy polskiego ekosystemu edukacyjnego będą mogli zweryfikować swoje założenia z zagranicznymi specjalistami od edukacji czy prognozami analityków na temat przyszłego rynku pracy. Pomoże to startupowi na bieżąco dostosowywać produkty do realnych potrzeb zarówno nauczycieli, jak i uczniów.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

polski-startup-globalnym-partnerem-microsoft