Partner serwisu Visa dla biznesu

Polskie ePłatności domykają fuzję z PayUp

Fintek
Fintek
#Fintech#Płatności
Opublikowano: 1 lipca 2019, 14:09 Aktualizacja: 1 lipca 2019, 15:25

Zakończyło się prawne i operacyjne połączenie Polskich ePłatności i PayUp Polska. Finalizacja transakcji miała miejsce już pod koniec 2018 roku.

Polskie ePłatności na zakupach. Przejmują spółkę TopCard

PeP kupiły PayUp za około 110 mln złotych. Prawne połączenie obu spółek to zakończenie trzeciego z czterech przejęć dokonanych przez Polskie ePłatności na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Chodzi o takie akwizycje jak biznes terminalowy Kolportera, biznes płatności e-commerce Paylane oraz Billbird (który wciąż oczekuje na zgodę UOKiK).

Fuzja Polskich ePłatności i PayUp stała się faktem

Dzięki nabyciu PayUp, Polskie ePłatności stały się również wyłącznym partnerem Eurocash w zakresie obsługi płatności. PayUp Polska działało na rynku od 2007 roku, obsługując ponad 15 tys. terminali. Za ich pośrednictwem świadczone są usługi pre-paid, w tym doładowania telefonów, akceptacji kart płatniczych, czy płatności w Internecie.

Tak aktywne działania Polskich ePłatności rozpoczęły się wraz z przejęciem firmy przez Fundusz Innova Capital. PeP chce zmniejszyć dystans dzielący go do liderów polskiego rynku obsługi terminali płatniczych – eService i First Data Polska. Na razie Polskie ePłatności obsługują ponad 80 tys. terminali w Polsce. Firma uczestniczy także w Programie Polska Bezgotówkowa.

Więcej o akwizycjach Polskich ePłatności można przeczytać w podlinkowanym tekście.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

polskie-eplatnosci-domykaja-fuzje-z-payup