Polskie ePłatności domykają fuzję z PayUp

Fintek
Fintek
#Fintech#Płatności
Opublikowano: 1 lipca 2019, 14:09 Aktualizacja: 1 lipca 2019, 15:25

Zakończyło się prawne i operacyjne połączenie Polskich ePłatności i PayUp Polska. Finalizacja transakcji miała miejsce już pod koniec 2018 roku.

PeP kupiły PayUp za około 110 mln złotych. Prawne połączenie obu spółek to zakończenie trzeciego z czterech przejęć dokonanych przez Polskie ePłatności na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Chodzi o takie akwizycje jak biznes terminalowy Kolportera, biznes płatności e-commerce Paylane oraz Billbird (który wciąż oczekuje na zgodę UOKiK).

Fuzja Polskich ePłatności i PayUp stała się faktem

Dzięki nabyciu PayUp, Polskie ePłatności stały się również wyłącznym partnerem Eurocash w zakresie obsługi płatności. PayUp Polska działało na rynku od 2007 roku, obsługując ponad 15 tys. terminali. Za ich pośrednictwem świadczone są usługi pre-paid, w tym doładowania telefonów, akceptacji kart płatniczych, czy płatności w Internecie.

Tak aktywne działania Polskich ePłatności rozpoczęły się wraz z przejęciem firmy przez Fundusz Innova Capital. PeP chce zmniejszyć dystans dzielący go do liderów polskiego rynku obsługi terminali płatniczych – eService i First Data Polska. Na razie Polskie ePłatności obsługują ponad 80 tys. terminali w Polsce. Firma uczestniczy także w Programie Polska Bezgotówkowa.

Więcej o akwizycjach Polskich ePłatności można przeczytać w podlinkowanym tekście.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

polskie-eplatnosci-domykaja-fuzje-z-payup