Transakcja została zgłoszona do UOKiK na początku lutego 2019 r. Jej uczestnicy oferują doładowania do telefonów komórkowych (tzw. pre-paid)  oraz obsługują różnego rodzaju transakcje płatnicze. Koncentracja wywierała wpływ m.in na krajowy rynek dystrybucji (sprzedaży) doładowań do kont przedpłaconych za pomocą pieniądza elektronicznego paysafecard, prezes UOKiK skierował sprawę do II fazy i przeprowadził badanie rynku – czytamy w komunikacie.

Prezes UOKiK wydaje zgodę na przejęcie BillBird przez PeP

Przeprowadzone postępowanie antymonopolowe w sprawie koncentracji wykazało m.in., że paysafecard jest jednym z wielu dostępnych dla konsumentów rodzajów pieniądza elektronicznego, za pomocą którego można płacić w Internecie. W związku z tym prezes UOKiK uznał, że transakcja nie spowoduje istotnego ograniczenia konkurencji i wydał zgodę na koncentrację.

To już druga ważna zgoda uzyskana przez Polskie ePłatności. Pod koniec października fintech dostał zielone światło od Komisji Nadzoru Finansowego. BillBird to krajowa instytucja płatnicza, która działa na rynku od 2012 roku – co czyni ją jednym z najstarszych KIP-ów w Polsce.

W ciągu ostatnich miesięcy Polskie ePłatności działają bardzo aktywnie w zakresie przejęć i akwizycji. Fintech przejął wcześniej takie spółki jak PayUp, PayLane, czy NeoTu. W sumie PeP wydały na te transakcje ponad 200 mln złotych. W lutym 2019 roku firma była trzecim największym operatorem płatności bezgotówkowych w Polsce – obsługując ponad 80 tys. terminali POS.