Partner serwisu Visa dla biznesu

Polskie skutery elektryczne ruszają na podbój Europy

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Elektromobilność
Opublikowano: 26 lipca 2018, 10:27 Aktualizacja: 10 maja 2019, 15:57

Wypożyczalnia skuterów elektrycznych Blinkee.city poinformowała o nawiązaniu współpracy z firmą Straal. W ramach kontraktu Straal dostarczy bramkę płatniczą, dzięki której użytkownicy uzyskają dostęp do jeszcze większej liczby metod płatności. Ma to pomóc w ekspansji Blinkee na zagraniczne rynki.

Polskie skutery elektryczne ruszają na podbój Europy

Blinkee.city to sieć współdzielonych skuterów elektrycznych, które można wypożyczać za pomocą aplikacji mobilnej. Obecnie firma działa w 13 polskich miastach, a z jej usług korzysta ponad 100 tysięcy użytkowników.

Dzięki bramce płatniczej Straal, użytkownicy ekoskuterów za swoje podróże mogą płacić kartami wszystkich wiodących organizacji, a wkrótce zostaną im również udostępnione wybrane lokalne metody płatności. Z kolei panel analityczno-managerski Straal Kompas pozwala Blinkee.city monitorować w czasie rzeczywistym wszystkie kluczowe wskaźniki związane z przyjmowaniem płatności, a także zarządzać bieżącymi transakcjami i generować przejrzyste raporty.

Blinkee i Straal – integracja z myślą o ekspansji zagranicznej

Sieć Blinkee.city działa obecnie w 13 polskich miastach, gdzie z oferowanych przez nią pojazdów korzysta ponad 100 tys. użytkowników. Sukces funkcjonującej zaledwie od 2017 roku firmy skłonił ją do ekspansji na rynki zagraniczne. Wypożyczalnia uruchomiła właśnie swoje usługi na Węgrzech, w Chorwacji oraz Hiszpanii, a już wkrótce na polskie ekoskutery będzie można wsiąść również w Grecji oraz Szwecji.

Dzięki integracji ze Straal wchodząc na nowe rynki Blinkee nie musi poszukiwać lokalnych dostawców usług płatniczych, nie musi integrować swojego systemu z infrastrukturą wielu różnych agentów rozliczeniowych ani zmagać się z rozbieżnościami w standardach raportowania. Dla użytkowników skuterów oznacza to, że po dokonaniu jednorazowej rejestracji w systemie i zapisaniu w nim karty płatniczej, mogą korzystać z pojazdów gdziekolwiek te będą dostępne – bez potrzeby zakładania wielu różnych kont.

Przedstawiciele Blinkee.city przyznają, że implementacja rozwiązań Straal jest, z ich perspektywy, istotnym elementem przygotowań do podboju nowych rynków.

Skutery Blinkee.city można wypożyczać przy użyciu dedykowanej aplikacji, gdzie pojazd rezerwuje się po dokonaniu rejestracji i podpięciu karty płatniczej lub zasileniu konta środkami. Należność za korzystanie z dwukołowców jest automatycznie pobierana z konta lub karty, po każdym zakończonym przejeździe.

Blinkee/Straal/RT


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

polskie-skutery-elektryczne-ruszaja-podboj-europy