W ramach prac Blockchain for Europe Billon wykorzysta swoje praktyczne doświadczenie wydawania e-pieniądza do analizy możliwego wprowadzenia do obiegu cyfrowego euro. Ponadto Billon razem z całą organizacją bierze udział w konsultacjach poświęconych proponowanemu rozporządzeniu UE w sprawie rynków aktywów kryptograficznych MiCA.

Billon dołącza do grona czołowych europejskich firm blockchain

– Mamy gotowe rozwiązanie i praktyczne doświadczenie w pokonywaniu wyzwań, przed którymi stoi branża blockchain. Ponieważ europejscy i globalni interesariusze zaangażowani są w debatę na temat cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC), wierzymy, że system rozproszonej cyfrowej gotówki Billon może być dla nich wzorem, jak przenieść walutę krajową na blockchain w sposób bezpieczny, wydajny i zgodny z przepisami – komentuje David Putts, Chief Growth Officer grupy Billon (która pod koniec sierpnia pozyskała 2 mln funtów w brytyjskim programie Future Fund).

Przedstawiciele Blockchain for Europe zwracają uwagę, że Billon jako jedna z pierwszych firm na Starym Kontynencie rozpoczął tokenizację waluty narodowej na podstawie licencji pieniądza elektronicznego. Polsko-brytyjski fintech zaprojektował działający model obiegu pieniądza elektronicznego wykorzystujący DLT, który nie tylko różni się od rozwiązań stablecoinowych, ale także zapewnia zgodność z regulacjami – czytamy w komunikacie.

Celem Blockchain for Europe jest edukacja europejskich decydentów na temat możliwości technologii rozproszonego rejestru oraz wpływ na regulacje tak, aby sprzyjały one innowacyjności. W skład rady doradców tej organizacji wchodzi m.in. były polski europoseł i minister Michał Boni oraz Agata Ferreira, wykładowczyni na Politechnice Warszawskiej.

/RT