Partner serwisuVisa dla biznesu

Digital Euro


Digital Euro, czyli Euro w wersji elektronicznej w formie tzw. CBDC, czyli Central Bank Digital Currency. Digital Euro ma przyśpieszyć płatności i przelewy, zmniejszyć koszty transakcyjne oraz ułatwić prowadzenie polityki monetarnej.
Cyfrowe euro na blockchainie? Nieograniczona liczba transakcji i mniejszy ślad węglowy
July 28, 2021, 10:14 AM

System cyfrowego euro oparty na blockchainie może przetwarzać nieograniczone ilości transakcji w tym samym czasie, przy mniejszym śladzie węglowym. To wnioski z eksperymentu przeprowadzonego przez Bank Estonii.

CBDC na Igrzyskach Olimpijskich. Chiny chcą testować cyfrowego juana, senatorowie z USA protestują
July 20, 2021, 12:42 PM

Osoby przybywające do Państwa Środka mają mieć możliwość dokonywania płatności za pomocą cyfrowego juana bez konieczności otwierania lokalnego rachunku bankowego.

AI zmieni świat, ale waluty cyfrowe nie zagrożą krypto [VIDEO]
July 8, 2021, 4:23 PM

W trakcie Fintech Brunch #5 odbyła się prelekcja Michała Nowakowskiego, Head of Newtech, NGL Advisory. Po zakończeniu prelekcji mieliśmy okazję przeprowadzić krótki wywiad z naszym gościem.

Unia Europejska na straży obrotu gotówkowego
June 16, 2021, 10:40 AM

Fabio Panetta, członek zarządu EBC, zapewnia, że fizyczne pieniądze wciąż mają się dobrze, a UE będzie stała na straży gotówki w strefie euro - nawet w przypadku emisji cyfrowej waluty.

To Facebook pchnął banki centralne w kierunku rozwoju CBDC?
June 9, 2021, 11:27 AM

Na ten temat w trakcie IX Cashless Congress rozmawiali Karolina Marzantowicz z A4BEE Architects for Business, Grzegorz Pawlicki z PKO BP i Marcin Zarakowski z Bitcoin Association.