Pieniądze zostaną wykorzystane na dalszy rozwój oferty Coinfrim. Chodzi tutaj przede wszystkim o platformę AML dla kryptowalut opartą na blockchainie. Dzięki niej można sprawdzić między innymi pochodzenie danej kryptowaluty, co sprawia, że taki rodzaj aktywów jest bardziej przejrzysty i bezpieczny.

Coinfirm pozyskał 2 mln euro od Middlegame Ventures

To nie pierwsze dofinansowanie pozyskane przez spółkę w tym roku. W styczniu Coinfirm otrzymał 20 mln złotych (4 mld dolarów) od londyńskiego funduszu venture capital Bird Capital. W portfelu funduszu znajduje się także inny znany fintech – Curve.

Coinfirm to spółka rozpoznawalna na polskim rynku, przede wszystkim ze względu na współpracę z dużymi podmiotami. Coinfirm współpracował między innymi z PKO Bankiem Polskim przy wdrożeniu trwałego nośnika na blockchainie. W kwietniu bieżącego roku podobne partnerstwo zostało zawarte z LINK4 – również w zakresie trwałego nośnika.

W komunikacie na stronie Coinfirm czytamy, że w spółkę zainwestowały już takie fundusze jak NKB, Alfabeat, Gauss Ventures i Blockchain Valley Ventures.