W przeciągu ostatnich 24 miesięcy oszust podszywający się pod CEIDG rozsyłał wezwania do zapłaty za wpisanie do Krajowego Rejestru Informacji o Przedsiębiorcach. W ten sposób wyłudzał 110 zł od każdego przedsiębiorcy.

Czytaj także: Ile Robert Górski zarobił na „Uchu Prezesa”?

Przedsiębiorcy – uważajcie na oszustów!

Zgodnie z danymi Dziennika Gazety Prawnej w ciągu dwóch lat oszukanych zostało 11,623 osób. Daje to prawie 6 tysięcy oszukanych firm rocznie, czyli 11% wszystkich przedsiębiorców, którzy w 2016 roku zarejestrowali się w KRS-ie. Oszust wyłudził prawie 1,2 mln złotych.

Co najważniejsze, udało się go dopaść i skazać. Zapadł prawomocny wyrok, wydany przez Sąd Apelacyjny w Białymstoku. Przestępca spędzi 2 lata w więzieniu. Jako ciekawostkę warto dodać, że skazana została również babka oszusta, która sama oszukała około 300 osób. Kobieta prowadziła inny rejestr.

Czytaj także: Elon Musk chce połączyć mózg z komputerem. Tak mamy się bronić przed AI

Wygląda na to, że teraz przedsiębiorcy mogą spokojnie zakładać firmy, bez obaw przed wyłudzeniami. Warto jednak pamiętać, że złapano zaledwie jednego oszusta, a podobna sprawa toczy się na przykład w Katowicach- informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Trzeba pamiętać, aby zawsze dokładnie sprawdzać urzędowe pisma, które trafiają do naszej firmy. Jeżeli zapoznamy się z przepisami i otrzymamy wezwanie do zapłaty, które wzbudzi nasze podejrzenia, warto skontaktować się z urzędem, który rzekomo wzywa nas do zapłaty. Pamiętajcie, ze oszuści nie śpią!